Podziękowania Księdza Moderatora

Wiele dzieł wspólnie zrealizowaliśmy, wiele rekolekcji wspólnie przeżyliśmy, było mnóstwo spotkań, zebrań, cennych dyskusji które rodziły nowe, dobre pomysły w realizowaniu formacji.

Moi Drodzy,
w ostatnim dniu mojego posługiwania na urzędzie moderatora diecezjalnego Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej pragnę serdecznie podziękować wszystkim, z którymi Pan Bóg pozwolił mi współposługiwać. Dziękuje moderatorom, siostrom zakonnym, animatorom, kucharkom, dyrektorom szkół i ośrodków które wynajmujemy na potrzeby rekolekcji, przyjaciołom Ruchu i wszystkim uczestnikom formacji. Dziękuję Wam za ten jedenastoletni czas łaski kiedy to przyszedłem 26.08.2004 roku do Duszpasterstwa na Wiślną jako współpracownik moderatora diecezjalnego a od 30.08.2011 roku jako moderator diecezjalny. Było to bardzo intensywny czas, który wiele mnie nauczył a zarazem pozwoli mi oddać wszystkie swoje siły, serce i zdolności dla Kościoła w tej posłudze. Dziękuje wszystkim za okazaną życzliwość, dyspozycyjność, otwartość i aktywną postawę współpracy. Wiele dzieł wspólnie zrealizowaliśmy, wiele rekolekcji wspólnie przeżyliśmy, było mnóstwo spotkań, zebrań, cennych dyskusji które rodziły nowe, dobre pomysły w realizowaniu formacji i nowych struktur finansowania. Każdy kto był bliżej tych spotkań i kształtu reform ten wie ile było pracy i owocnych rozwiązań. Bardzo Wam za to dziękuje. Powstało też wielkie dzieło jakim jest Katolickie Gimnazjum Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego w Krakowie na Czerwonym Prądniku, które posiada już cztery oddziały. W tej szkole dokonuje się ewangelizacja poprzez edukację i formację oazową młodzieży, ich rodziców oraz całego grona pedagogicznego i diakonii szkolnej. To co udało mi się zrobić najlepiej oceni Pan Bóg.
Życzę nowemu moderatorowi ks. Michałowi wiele łask od Boga, aby podejmował w mocy Ducha Świętego owocną posługę.
Wszystkim dziękuję, kogokolwiek w  czymkolwiek obraziłem czy popełniłem jakiś nie takt bardzo przepraszam i proszę Was o modlitwę, abym godnie i wiernie wypełniał misje kapłańską a w Ruchu nadal poprzez posługę w Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji i jako dyrektor Gimnazjum Oazowego. Shalom.

Wasz moderator
ks. Mariusz Susek

Kraków, dnia 31sierpnia 2015 roku.

Post Author: Michał Stobierski