WAŻNY KOMUNIKAT OD KSIĘDZA MODERATORA DIECEZJALNEGO

 Szczęść Boże, Oazowiczki, Oazowicze, Animatorki, Animatorzy, Moderatorzy!

Pragnę na początku Wam podziękować, że w tym trudnym czasie covidowym dbacie, by się spotykać we wspólnotach oazowych czy to w kościele, czy to w salce, czy też online. To jest nam wszystkim bardzo potrzebne.

Chciałbym Was prosić, abyście dbali o swoją formację. Animatorkom i Animatorom, Moderatorom przypominam, by raz w miesiącu odbywało się spotkanie formacyjne całej diakonii wspólnoty oazowej, w której posługujemy. Materiały do tej formacji permanentnej znajdują się na stronie https://www.oaza.pl/materialy-do-formacji-permanentnej-2021-2022/. Każde spotkanie raz w miesiącu może poprowadzić inny animator. To mobilizuje wszystkich we wspólnocie diakonii, by spotkanie było dobrze przygotowane i przeprowadzone. W tych spotkaniach powinien uczestniczyć także Moderator. W taki sposób budujemy jedność diakonii. Dbajmy o to.

Co tydzień powinny odbywać się spotkania formacyjne z animatorem w małej grupie, która formuje się przed konkretnym stopniem ODB, OND, ONŻ czy też po III ONŻ. Przypominam, że w biurze Diakonii Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej na ul. Wiślnej 12/6 dostępne są materiały do tych spotkań (konspekty, notatniki). Można także je nabyć przez stronę internetową: e-oazakrakow.pl.

Raz w tygodniu zachęcam do spotkania całej wspólnoty oazowej podczas Eucharystii lub innej formy spotkania modlitewnego w kościele, a później spotkania w salce oazowej. Dbajmy o to. Nawet w tym trudniejszym dla nas wszystkich czasie. Na stronie internetowej umieszczone są pomoce do spotkań: http://krakow.oaza.pl/materialy-do-spotkan/. Zachęcam do skorzystania.

 Moderatorów Wspólnot Oazowych, Kapłanów należących do Unii Kapłanów Chrystusa Sługi zapraszam na spotkania formacyjne w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach zgodnie z kalendarzem: http://krakow.oaza.pl/kalendarium-wydarzen-2021-2022/ – kolejne w lutym. Podczas spotkań korzystamy z materiałów: http://ukchs.oaza.pl/nowa/formacja/materialy-do-spotkan-formacyjnych-w-malych-grupach-ukchs/

Wierzę, że czas spędzony w tych wspólnotach przyniesie jeszcze większe owoce dla całej naszej wspólnoty Ruchu Światło-Życie, całego Kościoła. Wierzę, że w tej wspólnocie zbliżamy się jeszcze bardziej do Pana Boga, że On nas przemienia i obdarza potrzebnymi łaskami.

Dziękuję Wszystkim posługującym we wspólnotach oazowych. Otaczam Was modlitwą i służę pomocą wraz z całą Diakonią na Wiślnej.

Ks. Ryszard Gacek moderator diecezjalny

Kraków, 3 grudnia 2021 r.

Post Author: Kinga Bąk