Diakonia Modlitwy

Moderator:
ks. Artur Głąb
tel. 791 974 187
e-mail: art.glab@gmail.com

Animator odpowiedzialny:
Agata Grzybek
tel.  796 554 418
e-mail: agata.grzybek1@gmail.com

Ks. Blachnicki o diakonii modlitwy
„Diakonia Modlitwy musi być widziana w powiązaniu z wszystkimi innymi diakoniami, bo bez modlitwy żadne z (…) zadań nie może być realizowane, ale równocześnie diakonia modlitwy ma na uwadze pogłębianie samego życia modlitwy (…). Grupy modlitewne tak muszą być ustawione, aby widziały siebie na usługach parafii, właśnie jako diakonia, która innych prowadzi do modlitwy i sama się modli. Dlatego w całym procesie odnowy Kościoła lokalnego diakonia modlitwy musi być widziana jako diakonia fundamentalna.”

Cel naszego działania
Odkrywając wizję ks. Blachnickiego, co do tego, czym powinna być diakonia modlitwy, naszą działalność można sprowadzić do trzech głównych obszarów:

  1. Formacja: duchowa – pogłębiająca osobistą modlitwę i relację z Bogiem oraz intelektualna – poszerzanie swojej wiedzy dotyczącej życia duchowego i różnych aspektów modlitwy.
  2. Modlitwa wstawiennicza: w intencji Ruchu i w intencjach nam powierzanych. Każda intencja jest omadlana przez 2 tygodnie przez członków diakonii.
  3. Pomoc innym w modlitwie: przede wszystkim oazowiczom naszej diecezji. Realizowana np. przez konferencje na Środowych Uwielbieniach, prowadzenie strony na facebook’u, możliwość poprowadzenia modlitwy w parafii. W tym roku planujemy także poprowadzić w grudniu OM o modlitwie wstawienniczej. Ciągle szukamy nowych lepszych dróg realizacji tego celu.

Spotkania
Spotykamy się dwa razy w miesiącu:

  1. Pierwsze środy miesiąca o godzinie 18:45 w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, przy ulicy Bernardyńskiej 3 w Krakowie. Mamy wtedy dzielenie się Słowem Bożym jako przygotowanie do Uwielbienia, które prowadzimy o godzinie 20:00 w kaplicy uniwersyteckiej.
  2. Trzecie środy miesiąca o godzinie 19:00w w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, przy ulicy Bernardyńskiej 3 w Krakowie. Mamy wtedy spotkanie formacyjne obejmujące dzielenie się i dyskusję na temat danej formy medytacji chrześcijańskiej (według tematów konferencji).

Podejmowane działania

  • Modlitwa w intencji Ruchu i intencjach nam przekazywanych (osobiście i przez skrzynkę intencji).
  • prowadzenie Środowych Uwielbień wraz z krótką konferencją oraz modlitwą wstawienniczą– pierwsze środy miesiąca (oprócz wakacji). Tegorocznym tematem są różne rodzaje medytacji chrześcijańskiej.
  • Prowadzenie i pomoc w przygotowaniu spotkań modlitewnych i nabożeństw w ciągu roku formacyjnego w naszej archidiecezji.
  • Prowadzenie strony na facebook’u z materiałami dodatnio wpływającymi na pobożność.

Tematy konferencji na Uwielbieniach można znaleźć na plakacie: . Poprzez naszą stronę na fecebook’u będziemy umieszczać informacje dotyczące kolejnych Uwielbień czy Oazy Modlitwy o modlitwie wstawienniczej.
Dołączenie do diakonii
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy odkrywają, że charakter funkcjonowania diakonii oraz jej posługa są tym do czego popycha ich Pan.
W razie pytań, wątpliwości nie wahaj się skontaktować z moderatorem lub animatorem odpowiedzialnym diakonii.