100 adopcji na 100 lat

Uczcijmy w wielkim stylu 100. rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego – pomóżmy 100 dzieciom z Kenii rozwijać się i spełniać marzenia!

Jestem w Kenii już 9 miesięcy. Od 9 miesięcy poznaje dzieci, które korzystają z pomocy sponsorów, odwiedzam szkoły, które dzięki temu się rozwijają. To jest realna pomoc w konkretnym miejscu dla konkretnych dzieci.

An. Ewa

W ubiegłym roku Pan Bóg zaprosił mnie do udziału w rekolekcjach, które odbyły się w Kenii, a po nich miałam także możliwość mieszkać kilka dni w szkole Shalom w Mitungu, gdzie uczą się małe i starsze dzieci oraz młodzież. Poza tym jest to również miejsce, które stało się domem dla wielu dzieciaków, które własnego domu już nie mają. W tym domu dzieciaki odnalazły ciepło, miłość, dach nad głową, trochę jedzenia… Kiedy usłyszałam o projekcje „Adopcji na odległość” wiedziałam, że chce w nim wziąć udział. I tak stałam się „mamą” 9-letniego chłopca – Martina. Dla tych maluchów, którym staramy się wszyscy pomóc, nasze pieniądze to nie tylko ciepły posiłek, dach nad głową, możliwość nauki, ale także szansa na lepsze życie i teraz i w przyszłości. Równie ważne jest jednak wsparcie modlitewne, więź z tym chłopcem.

An. Kasia

Aby zgłosić się do programu, wystarczy uzupełnić deklarację i wysłać ją na adres adopcjaoaza@gmail.com. W mailu zwrotnym dostaniecie informacje o Waszym Afrykańskim Podopiecznym oraz szczegóły płatności.

Koszt miesięcznego wsparcia dziecka to 120 zł, co pokrywa koszty czesnego w szkołach i utrzymania dziecka. Ofiary można wysyłać miesięcznie, kwartalnie lub za rok z góry. Na stronie misje.oaza.pl są też artykuły o działalności w Afryce – w tym także o adopcyjnych podopiecznych.

Wszystkie informacje o projekcie „Adopcja na odległość” możecie znaleźć tutaj.

Post Author: Justyna Zygmunt