Materiały formacyjne dla animatorów!

Z wielką przyjemnością informujemy, że udało nam się zebrać nadesłane przez kandydatów na animatorów konspekty spotkań oazowych. Prawie 100 konspektów posegregowaliśmy i zamieściliśmy w zakładce „Materiały”. Poukładaliśmy je według poszczególnych metod. Poza konspektami o charakterze formacyjnym, możecie tam znaleźć również materiały do pogodnych wieczorów, spotkań wspólnotowych oraz spotkania przygotowane przez DKS.

Zakładka ta ułatwi nowym animatorom przygotowanie spotkań formacyjnych. Wszystkie konspekty zostały sprawdzone przez animatorów posługujących w Diecezjalnej Szkole Animatora – są zatem poprawne pod względem metodologicznym. Mamy też nadzieję, że zamieszczone konspekty posłużą również bardziej doświadczonym animatorom jako inspiracja do dalszej posługi.

Konspekty pogodnych wieczorów przygotowane zostały przez kandydatów na animatorów przygotowujących się do posługi w latach 2012/2013/2014. Przy każdym temacie wieczorka oznaczony został etap formacji, na którym najlepiej wykorzystać dany pomysł.

Rozmowa ewangeliczna to metoda stosowana najczęściej na spotkaniach Oazy Nowego Życia. W sposób szczególnych chcemy polecić konspekt pierwszego spotkania, omawiający pierwszą część drogowskazu Liturgia. Poza tym na uwagę zasługuje konspekt o namiocie spotkanie (Drogowskaz 6 Modlitwa – spotkanie drugie), który może się przydać nie tylko w formacji przed II ONŻ, ale także przy innych okazjach.

Najbardziej popularne są konspekty napisane metodami godziny liturgicznej  i ewangelicznej rewizji życia. Także dla animatorów prowadzących grupy na Oazie Dzieci Bożych i w ramach Oazy Nowej Drogi przygotowaliśmy kilka wzorcowych konspektów.

Z kolei kręgi biblijne stanowią wyzwanie dla wszystkich nowo pobłogosławionych animatorów. W zakładce znajdziecie kilka konspektów o takim samym temacie, które zostały przygotowane przez różne osoby (na podstawie takich samych materiałów).

W formacji po II ONŻ pojawiają się też kręgi liturgiczne. Również w tym przypadku zamieszczamy kilka przykładowych konspektów. Szczególnie polecamy porównać kręgi przygotowane na Uroczystość Objawienia Pańskiego.

W „Materiałach” znajdziecie też konspekty spotkań wspólnotowych przygotowane przez Diakonię Komunikowania Społecznego. W sposób szczególny pragniemy polecić konspekt „Między słowami”, który wprowadzi uczestników w rolę komunikacji niewerbalnej. Chrześcjanin@com mówi o roli Internetu w życiu chrześcijanina. Z kolei gra „Teraz Twój Ruch” pomoże zorganizować na spotkaniu quiz z wiedzy ogólno-religijnej ze szczególnym uwzględnieniem oazy.

Na koniec zachęcamy wszystkich, którzy w swoich archiwach posiadają dobrze przygotowane konspekty spotkań oazowych, do podzielenia się nimi. Przyślijcie je na adres diakoniakomunikowania@gmail.com, a zamieścimy je na naszej stronie www.krakow.oaza.pl

Diakonia Komunikowania Społecznego

Post Author: Michał Grzyb