Koniec i początek z Bogiem

Noworoczna oaza modlitwy w ciszy to propozycja dla wszystkich, którzy w milczeniu chcą zakończyć stary i rozpocząć nowy rok.

Spotkanie odbędzie się od 29 grudnia do 1 stycznia w domu rekolekcyjnym Maksymilianum w Bystrej Podhalańskiej. Poprowadzi ją ks. Ryszard Gacek, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej.

Zaproszone na rekolekcje są osoby każdego stanu, które są spragnione spotkania z Bogiem w ciszy. – Zabawa sylwestrowa jest huczna, ale kończy się kolejnego dnia. Przeżycie sylwestra w skupieniu i ciszy daje umocnienie na nowy rok. To czas, w którym możemy razem z Panem podsumować to, co było i zawierzyć Mu to, co przed nami – wyjaśnia ks. Gacek. – W ciszy możemy na spokojnie porozmawiać z Bogiem i odkryć Jego wolę względem nas, a także pochylić się nad Jego słowem, które zawsze jest żywe i może być wskazówką na kolejne dni – dodaje.

Mimo że wspólnota nie będzie się ze sobą komunikować, jej siła będzie objawiać się w Eucharystii oraz w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. W programie oazy przewidziane są także konferencje, rozmowy z kapłanem oraz czas na samotny spacer.

Justyna Zygmunt

https://krakow.gosc.pl/doc/5214384.Koniec-i-poczatek-z-Bogiem

Post Author: Szymon Kurek