KAI: Nocna pielgrzymka mlodzieży z Krakowa do Tyńca

Ponad 30 osób pielgrzymowało dziś w nocy z Krakowa do Tyńca w ramach adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Młodzi z Ruchu Światło-Życie modlili się w intencjach kościoła i świata tekstami nocnych godzin brewiarzowych. Wydarzenie zakończyło się o świcie modlitwą z braćmi z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Pielgrzymka rozpoczęła się w Kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie odbyło się nabożeństwo liturgii słowa. – Wyjdźmy na spotkanie Pana ze światłem wiary i miłości – zachęcał na początku ks. Jacek Bernacik, duszpasterz Ruchu Światło-Życie.

W adwentowej homilii moderator oazy zwrócił uwagę, że choć nie wiadomo, kiedy Pan Bóg przyjdzie, to daje pewne wskazówki, podając noc i poranek jako momenty, w których szczególnie wierni powinni czuwać.

– Kościół za tymi ewangelicznymi wskazówkami szedł bardzo wiernie, bo gdy tworzyła się liturgia godzin, stwierdzono, że wtedy należy się modlić, należy wstawać o północy i o brzasku, bo może wtedy przyjdzie Pan – mówił kapłan. Zauważył, że wierni właśnie w tych momentach będą chcieli, jak mówi tekst liturgiczny, „zaświecić światłem wiary, światłem miłości”.

– I my tej nocy chcemy zrobić dokładnie to samo. Chcemy modlić się w nocy, chcemy odmawiać oficjum o brzasku, chcemy mieć jutrznie o poranku, żeby wtedy zaświecić światłem wiary i światłem miłości, i zobaczyć czy Pan do mnie nie przychodzi – mówił ks. Bernacik.

Po drodze młodzi, wśród których byli uczestnicy Oazy na Plantach, wzięli także udział w liturgii światła. Każdy, po zapaleniu swojej świecy od Paschału, miał możliwość wejść do całkowicie ciemnej świątyni na Salwatorze.

Pielgrzymka „Może tej nocy” to jeden z elementów przeżywania adwentu grup oazowych. Młodzi ze wspólnot
Ruchu Światło-Życie są też zaproszani do codziennego rozważania słów z Pisma Świętego publikowanych codziennie na fanpagu Ruchu pod hasłem #SłowoNaKażdyDzień oraz do uczestnictwa w roratach w swoich parafiach bądź w Kościele św. Krzyża, gdzie odprawia je moderator diecezjalny ks. Ryszard Gacek

Tekst pochodzi ze strony KAI: link tutaj

Tekst: an. Ewa Korbut / KAI

Zdjęcia: an. Krzysztof Solecki/ DKS Kraków

Post Author: Michał Grzyb