Gość Niedzielny: Bycie Kościołem to powód do dumy

– Motywem przewodnim naszych rekolekcji stały się słowa Psalmu 139: „Wszystkie moje drogi są Ci znane” – mówi ks. Dariusz Nawara, moderator jednego z oazowych turnusów.

Rekolekcje Ruchu Światło-Życie trwają m.in. w Krzczonowie. Na drugim stopniu Oazy Nowej Drogi, przeznaczonym głównie dla uczniów po VII klasie podstawówki, szczególną uwagę zwraca się na kontakt z drugim człowiekiem w łączności z Bogiem. Poruszane tematy mają pomóc w poznaniu siebie, a następnie w budowaniu wszelkich relacji.

– Motywem przewodnim naszych rekolekcji stały się słowa Psalmu 139: „Wszystkie moje drogi są Ci znane”. Uświadomiliśmy sobie na nowo, że wszystko w naszym życiu jest zależne od Boga. Doświadczyliśmy, że zawsze jesteśmy przez Niego prowadzeni we właściwym kierunku. Spotkanie z Nim pomogło nam w umocnieniu relacji do osób, które każdego dnia spotykamy na swojej drodze – zaznacza ks. Nawara.

Celem rekolekcji było także sumienne przygotowanie się do sakramentu pokuty i pojednania.

Podczas wyjazdu oazowego uczestnicy pełnią różne posługi – dyżury gospodarcze, takie jak mycie naczyń po posiłkach czy dbanie o czystość korytarzy, oraz liturgiczne, pełnione podczas Mszy św. i innych nabożeństw.

– Wykonując dyżury gospodarcze, doceniam pracę innych osób. Myślę, że dzięki temu będę bardziej pomagać w domu – przyznała Karolina, uczestniczka rekolekcji. Dyżury to również okazja do pokazania swoich talentów – uczestnicy rekolekcji oraz odwiedzający ich rodzice mogli spróbować piernika, karpatki i innych specjałów, które przygotował diakon Damian.

W trakcie pobytu w Krzczonowie oazowa wspólnota odwiedziła też schronisko na Kudłaczach oraz obserwatorium astronomiczne na Lubomirze. Na dróżkach Kalwarii Tokarskiej odprawiła zaś Drogę Krzyżową.

Dodatkowym wydarzeniem rekolekcji było spotkanie integracyjno-modlitewne z członkami Grup Apostolskich przeżywających rekolekcje w Zawadce. – Młodzi wierzący, choć bardzo gorliwi, często wstydzą się świadczyć w swoich środowiskach – tłumaczy ks. Michał Tucznio, moderator RAM. – Chcieliśmy pokazać, że Kościół składa się z wielu młodych oraz że fakt, iż jesteśmy Kościołem, jest powodem do dumy.

W poniedziałek 30 lipca uczestnicy wszystkich trwających teraz oaz archidiecezji krakowskiej spotkają się na Dniu Wspólnoty w sanktuarium maryjnym w Ludźmierzu.

za:www.krakow.gosc.pl

Post Author: Michał Grzyb