Wytańczyć miłosierdzie

 Co ma wspólnego taniec z miłosierdziem? Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to Róża dla Jezusa Miłosiernego.

Jest to akcja, która już od 8 lat w Białą Sobotę gromadzi tłumy na krakowskim Rynku. Dlaczego ma taką formę? Taniec jest świetnym wyzwalaczem emocji i radości (w końcu mamy się z czego cieszyć, bo Chrystus zmartwychwstał!). Oprócz tego przyciąga uwagę, wzmacnia poczucie wspólnoty i zachęca, by na chwilę zatrzymać się i popatrzeć lub nawet dołączyć do tańca. Ale to nie główny cel Róży. Chodzi o to, by wspólnie pomodlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego i zaprosić innych do wzięcia udziału w Święcie Miłosierdzia. W tym dniu możemy dostąpić tylu łask, że nie da się o tym nie mówić! Dodatkową zachętą do tego będą białe róże i dołączone do nich karteczki z cytatami z Dzienniczka Siostry Faustyny.

Próba generalna tańca odbędzie się 7 kwietnia na Hali Wisły przy ul. Reymonta 22 o godzinie 10.00. Jeśli chcesz nauczyć się układu lub przypomnieć sobie kroki – obejrzyj filmik instruktarzowy. O 13 rozpoczęcie na Rynku!

A jeśli z tańcem Ci nie po drodze – nie przejmuj się, przychodź śmiało i módl się razem z innymi! Trzeba „przekazywać światu ogień miłosierdzia” i korzystać ze zdrojów miłosierdzia, które są dostępne na wyciągnięcie ręki

Róża dla Jezusa Miłosiernego odbędzie się również w Wadowicach (7 kwietnia), zaś w Libiążu w Wielkanoc (1 kwietnia) dzieci wykonały Taniec Wielkanocny.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/190964221678721/.

Gdybyś miał jeszcze wątpliwości, czy warto wziąć udział, zerknij tutaj  

A zdjęcia z zeszłorocznej Róży znajdziesz w naszej galerii 

Post Author: Justyna Zygmunt