100-lecie urodzin

18 maja 2020 r. obchodziliśmy 100-lecie urodzin Świętego Jana Pawła II.

310 dni później, 24 marca 2021 r. będziemy obchodzić 100-lecie urodzin Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego.

Niech ten czas, pomiędzy urodzinami tych dwóch wielkich charyzmatyków, będzie dla nas czasem spojrzenia na ich zycie, dostrzeżenia ich przyjaźni, wspólnej troski o Kościół.

Niech to będzie także czas dziękczynienia za ich życie oraz czas naszej modlitwy przez ich wstawiennictwo za Ruch Światło-Życie.

310 dni o wielkiej przyjaźni, która cały czas wydaje owoce.

Ks. Franciszek pod koniec życia napisał:
„Trudno nie dostrzec kierującego palca Bożej Opatrzności, gdy przełomowe momenty w dziejach Ruchu, kolejne etapy krystali­zowania się jego samoświadomości, splatają się w przedziwny sposób ze spotkaniami z kard. K. Wojtyłą, a następnie z papieżem Janem Pawłem II. (…) Coś się przemieniało wtedy w samookreślaniu się Ruchu i w odczytywaniu jego charyzmatu. Przemówienia wtedy wygłaszane pomagały do coraz dokładniejszego rozpoznania i uświadomienia so­bie istoty, powołania i służby Ruchu Światło-Życie w Kościele”.

Warto byśmy powrócili w tych dniach do słów tych dwóch wielkich charyzmatyków.

Przypominajmy ich słowa, przemyślmy je, weźmy na modlitwę. Niech czas pomiędzy dwiema rocznicami urodzin nie będzie zmarnowany.

Z modlitwą.
Ks. Ryszard Gacek
Moderator Diecezjalny

Post Author: ks. Ryszard