Gość Niedzielny: To Bóg i drugi człowiek są źródłem szczęścia

Mocy wspólnoty, działania Ducha Świętego i prawdziwej radości doświadczyli członkowie Ruchu Światło-Życie podczas dnia wspólnoty, który 29 lipca odbył się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dziesięciu wspólnot, przeżywających w tym czasie swoje rekolekcje wakacyjne. Oazowicze przedstawiali siebie i treści, które poznawali. Każda grupa przygotowała krótką scenkę, zaśpiewała ulubioną piosenkę oraz opowiedziała o znaku swoich rekolekcji. Wybrani uczestnicy podzielili się także  tym, czego doświadczyli podczas dwutygodniowego wyjazdu.

W samo południe rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył moderator diecezjalny Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie ks. Michał Leśniak. Kazanie wygłosił ks. Łukasz Piórkowski. Zachęcił w nim do życia pełnego, czyli mądrego, w którym zachowany będzie umiar, podejmowane będą sensowne decyzje i budowane prawdziwe relacje. Podkreślał, że pełnia życia oparta jest na miłości, która nie jest emocją ani uczuciem, lecz postawą.

– Miłość oznacza, że buduję z drugim człowiekiem więzi. Wszystko, co w życiu osiągamy, zdobywamy przy udziale innych osób: miłość, kredyty, szczęście; nawet urodzić nie można się samemu. To Pan Bóg i drugi człowiek uczy nas śmiałości w działaniu, kreatywności. To Pan Bóg i drugi człowiek są dla nas źródłem prawdziwego szczęścia – powiedział ks. Łukasz.

Na koniec podkreślił, że nie warto żyć życiem innych ludzi. – Przestańmy hejtować, obmawiać, plotkować, narzekać, użalać się nad sobą. Zamiast tego Ruch Światło-Życie i Duch Święty proponują nam relacje – bo razem możemy znacznie więcej. W Ruchu mamy żyć dla Boga i dla wspólnoty – mówił.

Podczas nabożeństwa misji i odpowiedzialności 234 uczestników rekolekcji oazowych przystąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Członkowie tego dzieła podejmują dobrowolną abstynencję od alkoholu i modlitwę za „braci, którzy nie mogą już wyzwolić się o własnych siłach”.

– Piękne jest to, że dziś nie jesteś egoistą i nie zatrzymujesz tylko dla siebie tego, co zrobił dla ciebie Jezus w tych ostatnich dniach rekolekcji. Chrystus pomógł tobie i ty chcesz pomóc innym, podpisując KWC. I nie myśl sobie, że ten dar, który ofiarujesz za innych, nie ma sensu. Ks. Blachnicki pisał: nie ma zmarnowanego trudu, żadnej daremnej ofiary, która nie przynosiłaby owoców. Miłość nie może nie dawać życia, nie może nie dawać owoców – powiedział ks. Grzegorz Lenart.

Po zakończeniu Dnia Wspólnoty grupy udały się do Tauron Areny, by uczestniczyć w koncercie z okazji pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

opracowała an. Justyna Zygmunt

za: www.krakow.gosc.pl

zobacz zdjęcia w naszej galerii: tutaj

Post Author: Michał Grzyb