3 st. ONŻ w RZYMIE

Przyjaciele!

Po raz trzeci ruszają zapisy na młodzieżowy trzeci stopień Oazy Nowego Życia archidiecezji krakowskiej w Rzymie!

Po pandemicznych przebojach wracamy na doświadczanie Kościoła Powszechnego poprzez korzystanie z gościnności na rzymskiej parafii.  Za nasze wyżywienie wieczorne (obiadokolacje) będzie odpowiadać firma kateringowa, rano śniadanie i prowiant na cały dzień będziemy mogli sobie zorganizować wedle naszych potrzeb, gdyż będziemy dysponować własną, samodzielną kuchnią i jadalnią. Będziemy mieli także blisko do supermarketów gdybyśmy się czuli nienasyceni, ale biorąc pod uwagę że będzie to lipiec i minimum 30 stopni, to myśli o jedzeniu również inaczej biegną w naszych głowach (uwierzcie!).

Gorący apel o to, abyśmy się rozchodzili dobrze przez pierwszą cześć wakacji: ćwiczcie się w chodzeniu, zaprawiajcie w spacerach, bo potem słońce będzie dodawać swoich uroków gdy będziemy kroczyć śladami świętych Piotra i Pawła. Oczywiście na dalsze dystanse będziemy korzystać  komunikacji miejskiej.

Liturgie będziemy sprawować w miejscach właściwych poszczególnym dniom rekolekcji (nie po to jedziemy do Rzymu, żeby wyobrażać sobie miejsca o których będziemy rozmyślać). Trzeba zatem zadbać o roztropny strój, który pozwoli nam nawiedzać miejsca święte i jednocześnie przemierzać skąpane słońcem rzymskie szlaki. Panów koniecznie proszę o zabranie ze sobą alb (rzymskie zakrystie nie są skore do ich użyczania). Materiały takie jak teksty Liturgii Godzin, śpiewniki, notatniki zostaną przygotowane i przekazane nam wcześniej, także trzeba będzie je zabrać z sobą do Rzymu.

Rekolekcje rozciągają się kalendarzowo na 17 dni, czyli zawierają 16 noclegów między 23 lipca a 8 sierpnia 2022 r. 
Przewidywany koszt rekolekcji to 500 euro. Zawiera on nocleg, wyżywienie, komunikację miejską, wejściówki/bilety, ubezpieczenie. Cena nie zawiera kosztów transportu do Rzymu i z Rzymu. O to musimy się postarać we własnym zakresie, ale ze wszelką pomocą ze strony mojej i diakonii.

Pewnie najlepszym środkiem transportu okażą się tanie linie lotnicze takie jak Ryanair czy Wizzair. Praktyka pierwszej i drugiej edycji rzymskiej trójki pokazała, że 20 kg bagaż rejestrowany był zdecydowanie wystarczający. Do spania trzeba będzie zabrać z sobą jedynie dwa prześcieradła, gdyż materace dmuchane najprawdopodobniej będą dostępne na miejscu, ale te szczegóły dopracujemy bliżej wyjazdu).
W dniu 23 lipca z Balic odlatują dwie linie lotnicze: Ryanair (Kraków Balice KRK – Roma Ciampino CIA) o 19:45 i Wizzair (Kraków Balice KRK – Roma Fiumicino FCO) o 16:10. Bardzo proszę nie zaglądać i nie kontrolować cen biletów, gdyż wzrost zainteresowania konkretnymi lotami sprawi sztuczne podbijanie ich cen, więc nie utrudniajmy sobie i nie prowokujmy do wydawania większych sum na bilety. Jak już was korci to szukajcie w oknie incognito pod innymi datami i ręcznie przesuwajcie na interesującą nas datę.

Na koniec rodzi się pytanie: czy już kupować bilety?  Jeśli ktoś widzi, że ich aktualna cena jest na tyle niska (według subiektywnego odczucia), że warto zaryzykować to można podjąć ryzyko na własną odpowiedzialność.
Gdyby ktoś uznał, że bardziej opłacalne jest wcześniejsze przybycie czy późniejszy odlot, o dzień, czy dwa dni, to proszę o informację, ale o nocleg proszę proszę się zatroszczyć samodzielnie. Na parafii będziemy tylko w dniach 23/07-8/08.

Zostanie założona grupa na facebooku, na której będziemy się wzajemnie informować i dzielić wszelkimi szczegółami, w związku z czym będę prosił o maila lub wiadomość na messengerze z informacją o dokonanym zapisie abym mógł włączyć w wirtualną grupę rekolekcyjną.

LINK DO ZAPISÓW: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeG0iUzJxNtZ0dB0OlOTt1VwMbQGGSwpEXIKXSnddEB6FHmuw/viewform

Zawierzajmy Maryi, Matce Kościoła losy naszej formacji, miejsce w których dobry Bóg będzie chciał w nas formować i odkrywać przed nami bogactwo tajemnicy Kościoła.

Z serca Wam błogosławię z Rzymu i czekam na waszą odpowiedź na zaproszenie na ucztę, którą Pan nam przygotowuje!

ks. Bartosz Wronikowski

bartosz_wronikowski@o2.pl

Post Author: ks. Ryszard