Forum Oazowicza

Drodzy Oazowicze! 😊

 1. W związku trwającym synodem, chcemy prosić Was, abyście w swoich wspólnotach parafialnych przeprowadzili spotkanie w formie zaproponowanej przez powstały konspekt, który Wam przesyłamy wraz z prezentacją multimedialną. Spotkania można jeszcze przeprowadzić w najbliższe dwa piątki tj. 3 i 10 grudnia 2021 r.
 2. Wnioski z dyskusji (tj. wnioski, które są swego rodzaju odpowiedzią na pytania poruszane na spotkaniu)  prosimy o przesłanie na adres e-mail: synodoazakrakow@gmail.com do dnia 14 grudnia 2021 r. Jest to bardzo ważne, ponieważ będzie to podstawą do powstającego dokumentu z etapu diecezjalnego synodu.
 3. Godzina dla Pana – Bardzo prosimy o zorganizowanie modlitwy (adoracji) w intencji synodu 17 grudnia 2021 r. o godzinie 19:00.
 4. Już teraz pragniemy Was zaprosić na FORUM OAZOWICZA, które odbędzie się 18 grudnia 2021 r. w Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach.
  Plan:
  10:00 – Rozpoczęcie Forum Oazowicza, dzielenie się wnioskami ze spotkań synodalnych
  12:00 – Eucharystia (z okazji spotkania opłatkowego wszystkich duszpasterstw młodzieżowych, pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego)
  13:15 – Poczęstunek
 5. Chcemy także prosić, aby z każdej wspólnoty parafialnej (czy też Diakonii Diecezjalnej, o ile takowe spotkanie zostało przeprowadzone) zostali wybrani dwaj przedstawiciele, którzy przedstawią wnioski ze spotkania na Forum Oazowicza. W tym celu, osoby reprezentujące wspólnoty parafialne (czy też Diakonie Diecezjalne) proszone są o zapisanie się przez formularz, który Wam udostępniamy. Ponadto na forum zaproszeni są wszyscy chętni animatorzy oraz Członkowie Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło – Życie.
 6. Przedmiotem dyskusji/zbierania wniosków będą pytania, które zostały postawione w konspekcie. Podczas prezentacji wniosków, będziemy prosić poszczególne wspólnoty, aby przedstawiły wyniki pracy z konkretnych pytań (tj. każda wspólnota będzie prezentowała wnioski z maksymalnie 5 pytań, tj. nie ze wszystkich!). Wiemy, że z różnych przyczyn, nie wszystkie tematy z 10 zaproponowanych zostały poruszane podczas spotkań, zatem podczas zapisów w formularzu:
  • Wspólnoty, które mają wnioski ze wszystkich pytań, zaznaczają opcję wszystkie,
  • Wspólnoty, które bazowały na zaproponowanym konspekcie, ale nie podjęły wszystkich tematów zaznaczają pytania, które były przedmiotem dyskusji np. 1; 2; 5; 10 (numeracja pytań wg. konspektu!)
  • Wspólnoty, które nie bazowały na konspekcie (bo prowadziły spotkanie zanim on się pojawił) zaznaczają numery pytań, które były poruszane (o ile jakieś z zaproponowanych były) oraz opcję inne i tam wpisują pytania, które były poruszane.

   LINK DO ZAPISÓW NA FORUM OAZOWICZA – https://bit.ly/forumoazowicza

Post Author: Michał Stobierski