Uświęć swoją sesję!

Niektórzy z nas cieszą się już wakacjami, a inni jeszcze mierzą się z egzaminami. Już po raz drugi otaczamy modlitwą naszych oazowiczów-studentów! Przed nami III tydzień sesji – 28.06-4.07.

Ale nie tylko to, lecz chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość – wypróbowaną cnotę, wypróbowana cnota zaś – nadzieję. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.” (Rz 5, 3-5)

Jak reaguję na trudności, które pojawiają się w moim życiu? Czy za wszelką cenę staram się ich uniknąć, oddalić je, uwolnić od nich? Bo tak jest łatwiej, no i też lepiej – po co tracić na nie siły, które mogę mądrze spożytkować. Ale może warto bym zmierzył się z trudnym doświadczeniem, przyjął je i potraktował jako lekcję? Bo nigdy nie wiem co przyniesie mi jutro, a może dzięki temu, że dziś odważę się unieść ten ciężar sprawi, że za parę dni, lat będę w stanie przenosić góry? A przecież – nigdy nie niosę tych trudności sam.

Święty tygodnia – św. Teresa Benedykta od krzyża – Edyta Stein ?

Patronka kolejnego tygodnia zmagań sesyjnych jest wyjątkowa. Swoją historią życia mogłaby z powodzeniem obdzielić kilka osób. Żydówka urodzona w dniu Jom Kipur i równocześnie święta Kościoła Katolickiego? Filozofka z pasją opisująca świat za pomocą metody fenomenologicznej i równocześnie żyjąca za klauzurą karmelitanka? Kobieta żyjąca pełnią życia i męczennica obozu zagłady w Birkenau? Ateistka zadeklarowana już w wieku 14 lat i katolicka pisarka sławiąca mądrość krzyża? Urodziła się we Wrocławiu w 1891 roku jako jedenaste dziecko w rodzinie. Studiowała we Wrocławiu u Getyndze. Podczas I wojny światowej służyła jako sanitariuszka. Pod opieką Edmunda Husserla obroniła pracę doktorską. Współpracowała z wielkimi filozofami Maksem Schellerem i Romanem Ingardenem. Nawróciła się po niczym nieprzerwanej lekturze „Księgi Życia” Teresy z Avila. Przyjęła chrzest i rozpoczęła studia nad tekstami św. Tomasza z Akwinu. W 1933 wstąpiła do karmelu w Kolonii. W 1938 przeniesiona została do klasztoru w Holandii, skąd w 1942 roku pojmano ją i przewieziono do obozu w Birkenau, gdzie jako Żydówka została zagazowana.

W grupie siła! ?

Zachęcamy wszystkich studentów do wpisywania w komentarzach, kiedy, o której i z jakiego przedmiotu mają w nadchodzącym tygodniu egzamin. Można też dodać w nawiasie, który to termin egzaminu. a całość może wyglądać następująco: „29.06 godz. 10 – Podstawy prawa pracy (2 z 3)”.

Ci, którzy chcą zadeklarować modlitwę w intencji wszystkich studentów mających egzaminy w danym tygodniu, niech pozostawią reakcję „Trzymaj się” na tym poście. ? Jeśli ktoś chce w sposób szczególny objąć jakąś konkretną osobę swoim wsparciem – możesz dać jej o tym znać, dając taką reakcję także na jej komentarzu. Zapraszamy na fp Diakonii Modlitwy 🙂

Post Author: Justyna Zygmunt