50 lat Rekolekcji Oazowych

W tegoroczne wakacje mija 50 lat od pierwszych rekolekcji oazowych w Archidiecezji Krakowskiej, które odbyły się w Olszówce w roku 1971.

Ten jubileusz pragniemy przeżywać wspominając wszystkie rekolekcje oazowe minionych pięćdziesięciu lat. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich Oazowiczów, tych obecnych i tych, którzy w ciągu 50 lat formowali się w Ruchu Światło-Życie i uczestniczyli w rekolekcjach oazowych w wakacje, aby poszukali w swoich albumach, komputerach, laptopach, smartfonach, na dyskach i płytach zdjęć grupowych z tych rekolekcji i przesłali je (w najlepszej rozdzielczości) na maila: 50latrekolekcji@gmail.com.

Z tych zdjęć grupowych powstanie wystawa, która zostanie zaprezentowana 11 września w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie podczas spotkania Kongregacji Diakonii Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej oraz 18 września podczas Sympozjum o Św. Janie Pawle II i Słudze Bożym Ks. Franciszku Blachnickim, które jest przygotowywane we współpracy z Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Logo na Jubileusz 50. lecia Rekolekcji Oazowych przygotował ks. Bartosz Wronikowski.

Trwajmy w modlitwie dziękczynienia, dawania świadectwa i troski o rozwój tego wielkiego dzieła Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego.

Ks. Ryszard Gacek, moderator diecezjalny

Post Author: ks. Ryszard