Moderator ze słowem na Oazie na Białych Morzach

Moi Drodzy.
Ruch Światło-Życie to nie tylko Moderator i pracownicy na Wiślnej. To dzieci, młodzież, małżeństwa, rodziny, a także osoby samotne. My wszyscy tworzymy tę wspólnotę podejmując i trwając w formacji Ruchu, który założył Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Dziś ktoś mi napisał: co z rekolekcjami w wakacje, bo uczestnicy pytają?

Zanim odpowiem zadam Wam pytania:
– Jak wygląda moja formacja w dobie koronawirusa?
– Czy formuję się codziennie?
– Czy dbam o codzienną modlitwę, o codzienny Namiot Spotkania?
– Czy żyję na co dzień z tym wielkim pragnieniem przyjęcia Chrystusa do swojego serca?
– Czy buduje wspólnotę dalej w oazie parafialnej, do której należę?

Cieszy mnie bardzo, że w kilku wspólnotach oazowych w naszej diecezji trwacie w formacji. Są spotkania online. I za to Wam bardzo DZIĘKUJĘ.

DZIĘKUJĘ za każdą inicjatywę podjętą przez Diakonie w tych ostatnich tygodniach. To naprawdę buduje wspólnotę, i daje nadzieję.

DZIĘKUJĘ za wspólny różaniec online o 20.30 na naszym fanpage. Trwamy przy tej modlitwie nadal.

DZIĘKUJĘ za prowadzenie online modlitwy brewiarzowej ks. Pawłowi Ostwaldowi na jego profilu facebooka. Włączmy się w tą modlitwę.

Każda Wasza dobra aktywność w internecie daje mi nadzieję. 😀

Jeśli chcemy myśleć o rekolekcjach wakacyjnych to potrzeba TRWAĆ.

1. Przy cotygodniowych spotkaniach formacyjnych małych grup parafialnych z Animatorem online.

2. Przy spotkaniach formacyjnych moderatora z animatorami na parafii online. Jeśli z jakiś powodów moderator nie może, to proszę o formacje we wspólnocie samych animatorów.

3. Najbardziej budujemy wspólnotę i umacniamy ją uczestnicząc w Eucharystii, będąc w stanie łaski uświęcającej. Dlatego zachęcam do zorganizowania w Waszych parafiach Mszy Św. raz w tygodniu, abyście mogli wspólnie się pomodlić i przyjąć Chrystusa do swego serca. Pamiętajcie o przepisach, które nas obowiązują: Eucharystia w kościele 1 osoba na 15 m2, obowiązek noszenia maseczek, odległość między osobami 2 metry. Jest to propozycja dla chętnych i za zgodą Waszych rodziców. Ale warto to przemyśleć.

4. Spotkania Oaza na Białych Morzach w Sanktuarium Św. Jana Pawła II wznowiliśmy od dzisiaj – środy, 19.30 do 20.30 – spotkanie na Eucharystii lub Adoracji (w Sanktuarium może być na Mszy Św. do 140 osób w górnym kościele, spotkania w salce przy herbacie NIE BĘDZIE). I pamiętajmy o tym, że po tym spotkaniu nie stoimy pod Sanktuarium i sobie rozmawiamy, ale wracamy od razu do swoich domów. Bardzo Was o to proszę.

5. Diecezjalna Szkoła Animatora i Szkoła Animatora ODB. Wszelkie zaległości związane z przedmiotami trzeba uregulować do 29 maja 2020 r. drogą online, rozmową telefoniczną z prowadzącymi szkoły: Ks. Jackiem Bernacikiem, Ks. Pawłem Ostwaldem i Animatorami odpowiedzialnymi za Szkołę. Egzaminów już nie będzie. Błogosławieństwo Animatorów odbędzie się w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie 29 sierpnia 2020 r. o godz. 10.00. Sanktuarium na dzień dzisiejszy może podczas Liturgii pomieścić zgodnie z zaleceniami władz 140 osób. Dlatego Kandydat na Animatora może uczestniczyć w tej uroczystości z jedną zaproszoną przez siebie osobą. Weryfikacja prawdopodobnie odbędzie się po 15 sierpnia. Te informacje mogą się zmienić, jeśli wejdą inne przepisy związane z epidemią koronawirusa.

11. Nasze Biuro na ul. Wiślnej 12/6 otwarte jest od poniedziałku do czwartku od 10.00 do 16.00

12. I temat, którym chyba najbardziej jesteście zainteresowani: REKOLEKCJE OAZOWE WAKACYJNE się odbędą!!! Dlatego potrzeba byście kontynuowali Waszą formację. Nie wolno jej przerywać. Forma tych rekolekcji będzie na pewno inna niż zwykle. Na dzień dzisiejszy czekamy na decyzję Moderatora Generalnego, Ks. Marka Sędka z Centrum Ruchu z Krościenka. Myślę, że w wakacje będą kilkudniowe rekolekcje oazowe online i w ferie zimowe kontynuacja tych rekolekcji w realu. Ufam, że tak będzie. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy Was zostawili bez niczego na czas wakacji. Skoro w zeszłym roku uczestniczyło w rekolekcjach wakacyjnych ponad 1400 osób. Jeśli tylko będziemy mieli jakąś informację to ją umieścimy na naszej stronie internetowej i fanpage Ruchu. Dziś chcę bardzo prosić wszystkich Animatorów, aby podjęli solidną służbę pomagając w formacji swoich uczestników przed konkretnym stopniem w swoich wspólnotach i abyście byli przygotowani na posługę podczas rekolekcji wakacyjnych. Zwracam się także do kandydatów na animatorów: Wasza praktyka odbędzie się podczas rekolekcji wakacyjnych, ale będzie różniła się od tych dotychczas. Liczę na Was, na Animatorów i na Moderatorów, którzy zostali przydzieleni do prowadzenia rekolekcji w wakacje. Ruch Światło-Życie Was potrzebuje. My Was potrzebujemy – mówię w imieniu uczestników rekolekcji i w imieniu wszystkich pracowników Biura na Wiślnej.

13. Proszę wszystkie Diecezjalne Diakonie o pozyskiwanie w tym czasie członków do Diakonii, przemyślenie akcji, które miałyby na celu ożywienie działalności Waszych diakonii w tematach, które mogą być wspaniałym obrazem nazwy Waszej diakonii, czyli służby w konkretnym wymiarze np. modlitwy, głoszenia i czynienia milosierdzia itd. Pamiętajcie o formacji w diakoniach, teraz online.

14. Dom Rekolekcyjny w Bystrej został w tych dniach zamieniony na zakład szycia maseczek ochronnych przez Siostry Sercanki, i Panie Kucharki. Od kilku tygodni kilkanaście osób w Ruchu, rodzice Oazowiczów szyją maseczki. Jeśli ktoś ma chęć pomocy to zachęcam do kontaktu ze mną.

15. Ostatnia prośba: módlmy się za siebie nawzajem. Abyśmy mogli także w tym czasie być blisko Boga, stawiając Go w centrum naszego życia. Będąc bliżej Boga, będziemy umacniać naszą wspólnotę w jedności z Bogiem.

Post Author: ks. Ryszard