Oaza Krakowska proponuje na czas pandemii

„Ludzi zamyka po domach, by każdy rozważał Jego dzieła.”
/Hi 37,7/

Jako Diecezjalna Diakonia, która ma Wam (całemu Ruchowi Świtało-Życie naszej Archidiecezji) służyć przede wszystkim Modlitwą, chcemy wraz z Wami trwać na spotkaniu z Panem codziennie w czasie kwarantanny, w czasie Niezwykłych Rekolekcji, które przygotował dla nas Sam Pan.

Z potrzeby serc naszej Diakonii, a także w odpowiedzi na wezwanie (moderatora diecezjalnego ks. Ryszarda Gacka) do codziennej praktyki Namiotu Spotkania w tych dniach (aż do zakończenia Wielkiego Postu), które pragniemy ofiarować na modlitwę w intencji chorych, cierpiących, w intencji osób troszczących się o nasze bezpieczeństwo i zdrowie, za personel medyczny, o ustanie pandemii koronawirusa, oraz o ochronę przed nim dla nas i naszych rodzin, codziennie o godzinie 7:00 będziemy publikować (na zdjęciach z Ziemi Świętej) krótkie wprowadzenie doEwangelii dnia. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was pomocą do spotkania z Żywym Słowem już od rana. Dostęp: wydarzenie na fanpage DDM – https://www.facebook.com/events/293753148258521/ oraz na stronie: krakow.oaza.pl/ddm – zakładka: „Mów do mego serca”)

Zapraszamy też do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godzinie 20:30, transmitowanej on-line (dostęp: https://www.facebook.com/krakow.oaza/). Chcemy łączyć się w modlitwie z kapłanami i osobami konsekrowanymi, którzy wtedy razem się modlą, będąc w duchowej łączności. (Jeśli pragniecie się włączyć w prowadzenie – zapraszamy do kontaktu z nami).

Oczywiście o 12:00 zachęcamy również do połączenia się z Diecezją Rzymską i papieżem Franciszkiem w modlitwie: Anioł Pański, Litania Loretańska i Salve Regina o uwolnienie z pandemii koronawirusa.

Post Author: Igor Szumny