Panie, naucz nas się modlić! – zaproszenie od DDM

Diecezjalna Diakonia Modlitwy serdecznie zaprasza na Oazę Modlitwy „Panie, naucz nas się modlić!”. Pragniemy przybliżyć Animatorom i Kandydatom na animatorów jeden z kluczowych elementów tworzenia relacji z Bogiem i drugim człowiekiem, czyli modlitwę wspólnotową.

OM odbędzie się od 13 do 15 marca 2020 r. w Groniu, gdzie wspólnie zgłębimy zarówno praktykę, jak i teorię prowadzenia modlitwy wspólnotowej. Chcielibyśmy, aby z każdej wspólnoty przybył choć jeden animator, bo gdzie, jeżeli nie w spotkaniu z Panem szukać sił do służby drugiemu?

Podczas tego marcowego weekendu poruszymy tematy takie jak: modlitwa Słowem Bożym, prowadzenie celebracji czy też porównanie modlitwy indywidualnej ze wspólnotową. Poszukamy również źródeł inspiracji do adoracji tematycznych i zastanowimy się nad miejscem ciszy w modlitwie wspólnotowej. Zaplanowaliśmy warsztaty i konferencje w taki sposób, by to, czego będziemy się uczyć, przełożyło się na zdobycie konkretnych umiejętności. Nie zabraknie też czasu na rekreację i rozmowy.

Na wszystkich, którzy wraz z DDM chcą zdobyć albo uporządkować swoją wiedzę na temat modlitwy wspólnotowej czekamy w piątek 13 marca o 18.30 w Groniu. Wierzymy, że będzie to wypełniony Bożymi treściami, błogosławiony czas, który zaowocuje w każdej wspólnocie.

Link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI4qBrblD5kjFWQjZiJBMop2xOBLSOVgLEemgUR9XsZOjYrQ/viewform?ts=5e397c8b&fbclid=IwAR3AS1fYac_kHKexktnbM8nhFQg7qletCvUVv5UXMOBYFFr6htNuyO3oKqs&edit_requested=true

Post Author: Igor Szumny