Trzeci stopień ONŻ archidiecezji krakowskiej w Rzymie!

Trzeci stopień archidiecezji krakowskiej w Rzymie!

 

Tak! To nie żart! Czas by Kraków miał swoje rekolekcje trzeciego stopnia w swoim naturalnym środowisku – w Wiecznym Mieście!

Już dziś Duszpasterstwo Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej zaprasza wszystkich uczestników formujących się przed trzecim stopniem, jak i tych, którzy już przeżyli swój trzeci stopień w wersji krajowej, i chcieliby go przeżyć jeszcze raz, w miejscu, które było pragnieniem naszego Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jesteś już animatorem? To stopień również dla Ciebie! Stworzymy grupy także z animatorów, by na spotkaniach mogli się dzielić w swoim gronie przeżywanymi treściami i doświadczeniami animatorskimi.

Jeśli jesteś gotów do znoszenia trudów rekolekcji w takim mieście jak Rzym, czyli przede wszystkim upału, spiekoty, wielu kilometrów które będziemy robić każdego dnia przy pełnej realizacji programu rekolekcji, wysypiania się na własnym dmuchanym materacu, który weźmiesz ze sobą, i pewnie wielu innych niedogodności to pomyśl o tym bardzo poważnie! Z całą pewnością miejsca, które odwiedzimy, tajemnice, które będzie nam dane dotknąć i przemyśleć, i dar wspólnoty, którą zawiążemy będą wspaniałą rekompensatą wszelkiej niewygody.

Rekolekcje odbędą się w dniach: 17 lipca – 2 sierpnia 2019 (czyli drugi turnus z jednodniowym opóźnieniem). Koszt rekolekcji to 360 euro (w cenę wliczamy także ubezpieczenie). Na rekolekcje zapraszamy tylko osoby, które w dniu rozpoczęcia wyjazdu będą miały skończone 18 lat. Dojazd we własnym zakresie. Istnieje możliwość pomocy w transporcie stosownie do potrzeb i możliwości finansowych uczestnika (prosimy w tej sprawie o kontakt z Ks. Bartoszem Wronikowskim). Wpisowe 100 euro należy wpłacić w Duszpasterstwie Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej na ul. Wiślnej 12/6 w Krakowie w dniach od 5 marca do 5 kwietnia 2019 r., natomiast pozostałą część pieniędzy (260 euro) wraz z wypełnioną kartą (która na stronie www.krakow.oaza.pl pojawi się po 5 kwietnia) do 30 maja. Jeśli po 5 kwietnia zostaną jeszcze wolne miejsca będą mogły się zapisać osoby spoza naszej diecezji.

Rekolekcje poprowadzi Ks. Bartosz Wronikowski

(do kontaktu: bartosz_wronikowski@o2.pl, lub przez facebook: https://www.facebook.com/piotr.tamrzym)

Nocleg, wyżywienie przy parafii:

Parrocchia San Vincenzo Pallotti, Via Mateo Tondi, 80

00158 ROMA,

www.svpallottipietralata.wordpress.com

 

Ufamy, że ta propozycja przeżycia III stopnia ONŻ w Rzymie zaowocuje w posłudze wspólnocie Kościoła, w podjęciu konkretnej diakonii w Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.

 

 

Ks. Bartosz Wronikowski

Moderator III st. ONŻ w Rzymie

 

Ks. Ryszard Gacek

Moderator Diecezjalny

Ruchu Światło-Życie

Archidiecezji Krakowskiej

 

 

Post Author: ks. Ryszard