Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych Filii Krakowskiej

 

Zaproszenie jest skierowane do Członków wszystkich diecezjalnych diakonii specjalistycznych.  

Przed nami kolejny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych naszej filii, na który zaproszeni jesteśmy do Kielc w dniach 23 – 24 listopada 2018 r. Temat naszego spotkania, nawiązujący do zakończonego Synodu biskupów, kieruje naszą uwagę na wielowymiarowość postawy „towarzyszenia” w życiu Kościoła, a co za tym idzie, także Ruchu. Przygotowując się do dzielenia tym tematem, przez lekturę homilii papieża Franciszka oraz pytania do spotkań w grupie, zastanówmy się nad owocami, trudnościami i wyzwaniami związanymi z „towarzyszeniem” na drodze formacji i posługi poszczególnych diakonii. Podzielmy się nie ogólnikami, ale konkretnymi spostrzeżeniami wynikającymi z doświadczeń diakonii, której jesteśmy reprezentantami na DWDD.

Tradycyjnie dla naszej filii, DWDD przeżywamy od piątku do soboty. Liczę na zrozumienie tej formuły, która pozwala pełniej doświadczyć i budować wspólnotę, tę z Bogiem i tę z bliźnimi. Warto przyjechać już w piątek, by w wieczornym spotkaniu na modlitwie wsłuchać się w Tego, od Którego wszystko się zaczyna i w Którym ma swe dopełnienie.

DWDD przeżywać będziemy w klasztorze Księży Pallotynów w Kielcach na Karczówce (pl. Karczówka Klasztor 1). Dojazd do klasztoru:

– od Krakowa – ulicami: Krakowską, Jagiellońską i Karczówkowską,

– od Tarnowa – ulicami: Ściegiennego, Husarską, Marmurową, Krakowską, Jagiellońską i Karczówkowską,

– od Przemyśla i Rzeszowa – ulicami: Świętokrzyską, Jesionową, Zagnańską, Gosiewskiego, Żelazną, Grunwaldzką, Jagiellońską i Karczówkowską.

Po dojeździe do końca ul. Karczówkowskiej, mimo zakazu, wjeżdżamy brukowaną drogą na wprost na wzgórze klasztorne i po wjechaniu przez bramę parkujemy na dziedzińcu klasztoru.

Zgłoszenia proszę kierować do 16 listopada 2018 r. na maila oaza@diecezja.pl z informacją o noclegu lub bez noclegu. Część kosztów zostanie pokryta przez Duszpasterstwo Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej.

PROGRAM DWDD

Piątek, 23.11.2018 r.

19.00 – Kolacja

20.00 – Namiot spotkania

20.30 – Nabożeństwo Kontemplacji oblicza Jezusa

Sobota, 24.11.2018 r.

7.15 – Jutrznia

7.45 – Śniadanie

8.30 – Zawiązanie wspólnoty i wprowadzenie w temat DWDD

9.30 – Dodatkowa kawa i ciastko dla tych, co już osłabli

10.00 – Spotkanie w grupach

11.45 – Przygotowanie liturgiczne

12.00 – Eucharystia

13.00 – Obiad

13.45 – Spacer

15.30 – Godzina odpowiedzialności cz. I – w diakoniach

16.15 – Godzina odpowiedzialności cz. II – spotkanie ogólne

17.30 – Nieszpory

18.00 – Kolacja

Załącznik do pracy w grupach: DWDD 24 XI 2018 homilia, spotkanie w grupie

 

Post Author: ks. Ryszard