Rekolekcje 2018 – co zabrać? jak dojechać?

Prezentujemy kilka przydatnych informacji dla wyjeżdżających na rekolekecje. Warto się z nimi zapoznać!

Terminy rekolekcji

ODB, OND i ONŻ (15-dniowe) – I turnus 29.06-15.07.2018
ODB, OND i ONŻ (15-dniowe) – II turnus 17.07-02.08.2018

Dni Wspólnoty: ( 13 dzień rekolekcji)

I turnus 12.07 – czwartek

II turnus 30.07 – poniedziałek

 

Kiedy przyjechać na rekolekcje?

W podanym terminie rekolekcji pierwsza data jest dniem przyjazdu (należy przyjechać do godz. 16.00), druga data jest dniem odjazdu (po uporządkowaniu ośrodka). Należy przestrzegać zasady, żeby nie spóźniać się w przyjeździe na rekolekcje ani też nie wyjeżdżać z nich wcześniej. Pierwszy i ostatni dzień posiadają bowiem szczególne znaczenie dla przeżycia oazy rekolekcyjnej!

Adresy ośrodków i wskazówki jak dojechać znaleźć można tutaj: http://krakow.oaza.pl/rekolekcje/osrodki/

Co zabrać ze sobą na rekolekcje?

Każdy wyjeżdżający na rekolekcje powinien ze sobą zabrać Pismo Święte (na stopnie ODB i OND – przynajmniej Nowego Testamentu) a także: okrycie przeciwdeszczowe, obuwie do chodzenia po górach, lekkie buty, strój sportowy, pantofle, odświętny strój do kościoła, dziewczęta zabierają spódnice/sukienki, chłopcy długie spodnie i strój galowy oraz alby. Do wszystkich ośrodków (za wyjątkiem Bystrej Podhalańskiej i Mucharza) należy zabrać: prześcieradło, śpiwór (lub koc) oraz małą poduszkę. Dobrze jest zabrać instrument muzyczny, śpiewniki, materiały na pogodne wieczory, zeszyt do notatek i przybory do pisania. Szczególnie należy pamiętać o zabraniu: uzupełnionej i podpisanej KARTY UCZESTNICTWA, kserokopii książeczki zdrowia z aktualnym wpisem szczepień (jeśli na karcie uczestnictwa nie wpisano szczepień), legitymacji szkolnej/studenckiej (osoby pełnoletnie dodatkowo dowodu osobistego), odpowiedniej ilości leków (o ile dziecko zażywa jakieś na stałe) oraz opaski odblaskowej.

Zobacz informacje dla rodziców i opiekunów: tutaj


Pogodny wieczór  ( dla animatorów)

To jeden z tych punktów programu rekolekcyjnego, które mają służyć zacieśnianiu więzi między uczestnikami poprzez zabawę. Każdy taki wieczór musi mieć swój cel. Pierwsze powinny pomóc w lepszym poznaniu się członków grupy rekolekcyjnej.

W czasie wieczoru trzeba zapewnić bezpieczeństwo, dobierać zabawy, uwzględniając wiek, ale także upodobania uczestników, a nie prowadzącego. I rzecz najważniejsza: należy pamiętać o zasadach nowej kultury tak, aby nikogo nie ośmieszyć, nie obrazić, nie zażenować.

Przykładowe zabawy na różne stopnie znaleźc można na stronie „Wieczernika” http://www.wieczernik.oaza.pl/cykl/na-pogodne-wieczory

Post Author: Michał Grzyb