Dołącz do Wspólnoty dla animatorów!

Jednym z owoców niedawnej Oazy Modlitwy w Bystrej jest oddolne stworzenie Wspólnoty Formacyjnej dla animatorów. W trakcie spotkań w grupach animatorzy stwierdzili, że to doświadczenie trwania we Wspólnocie chcą przenieść na swoją codzienność: pracy, studiów i poslugi. Zdecydowali, że chcą mieć w Krakowie takie miejsce, z którego będą mogli czerpać, aby później móc dawać!

Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 12 marca o godzinie 19:00. 

Wspólnota ma w całości charakter formacyjny. Skierowana jest do animatorów, a także kandydatów, którzy w swojej formacji podstawowej przeżyli już rekolekcje ORD lub zamierzają je przeżyć w tym roku formacyjnym. Wspólnota nie jest alternatywą dla formacji podstawowej, która odbywa się w parafiach w ramach małych grup formacyjnych.
Całość każdego spotkania to około 1,5 godziny. Moderatorem Wspólnoty jest ks. Bartosz Zaborowski. Miejscem  spotkań stanie się parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33 ( to jest zaraz obok pętli tramwajowej).

Spotkania będą prowadzone metodą często stosowaną na kursach Alfa. Każde spotkanie rozpocznie się krótkim, kilkuminutowym wprowadzeniem w temat, połączonym z osobistym świadectwem animatorów prowadzących spotkanie. Druga część będzieokazją do „łamania się Słowem” i dzielenia życiem. Wreszcie przyjdzie czas, na któtkie podsumowanie przez ks. Bartka.
Trzecia część spotkania będzie miała różny charakter. Będziemy mieć okazję do bliższego poznania nawzajem, naszych pasji, wspólnej modlitwy, czy adoracji Najświętszego Sakramentu.
Terminarz spotkań:
20 listopada godz. 19:00 – temat: Znak i charyzmat Swiatło-Życie
4 grudnia godz. 19:00 – temat: Nowy Człowiek
18 grudnia godz. 19:00 – temat: Nowa Wspólnota
12 stycznia godz. 19:00 – temat: Nowa Kultura
5 stycznia godz. 19:00 – temat: Wierzę

Pierwsze cztery spotkania będą miały charakter wprowadzający. Ich celem będzie przypomnienie animatorom treści, które przeżywali już wcześniej w ramach Oazy Rekolekcyjnej Diakonii. Na kolejnych spotkaniach rozważane będą tematy zaczerpnięte z Credo, właśnie z perspektywy tych czterech rzeczywistości ( Swiatło-Życie, Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota, Nowa Kultura).
Dlatego tak bardzo ważne jest wcześniejsze przeżycie przez animatorów rekolekcji ORD. Najbliższe ORD odbędzie sie już w lutym 2018 roku!

Post Author: Michał Grzyb