Oazowicze dla osób bez domu


 
 
Jak Twoja Wspólnota może jednocześnie zachęcić Parafian do chrześcijańskiego świętowania Uroczystości Trzech Króli i wspomóc osoby bezdomne? To proste! Wystarczy włączyć się w akcję „Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej dla osób bez domu”.
JAKI JEST CEL AKCJI I NA CZYM ONA POLEGA?
Celem akcji jest zebranie środków na pomoc osobom bezdomnym poprzez rozpowszechnienie w swoim środowisku wspólnotowym i parafialnym zestawów kadzidlanych wytworzonych przez Panie i Panów bez domu w Świetlicy „u Ojca Pio”, działającej w Dziele Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.
Zestawy kadzidlane rozprowadzane są za dobrowolną ofiarą, a całość zebranych środków przeznaczona jest na pomoc osobom bez domu.
JAK PRZEPROWADZIĆ AKCJĘ W SWOJEJ PARAFII?

  • Wystarczy wcielić się w rolę Ambasadorów osób bez domu i przedstawić szczegóły akcji Moderatorowi i Proboszczowi Waszej Parafii (Dzieło Pomocy może przekazać Wam oficjalny list to Księdza Proboszcza).
  • Przedstawiciel Waszej wspólnoty zamawia w Dziele Pomocy św. Ojca Pio konkretną liczbę zestawów kadzidlanych (nadmiar można zwrócić po zakończeniu akcji).
  • Dzieło Pomocy św. Ojca Pio dostarcza Wam zamówioną liczbę zestawów kadzidlanych, plakat, skarbonki do składania ofiar, treść ogłoszenia duszpasterskiego do odczytania w niedziele poprzedzające akcję, a także treść komunikatu i grafikę do mediów społecznościowych Waszej Parafii i Wspólnoty.
  • Jako Wspólnota organizujecie akcję w niedzielę poprzedzającą Święto Trzech Króli i w dniu Święta – 6 stycznia 2018 roku – można ustawić stolik z wyeksponowanym kadzidłem przed wejściem do Kościoła i przed i po każdej Eucharystii zachęcać Parafian do nabycia zestawów kadzidlanych za dobrowolną ofiarą.


Zestawy kadzidlane tworzone przez osoby bezdomne zawierają:

  • kadzidło ziołowe,
  • węgielek do kadzenia,
  • kawałek kredy,
  • kalendarzyk na 2018 rok,
  • instrukcję.

Niech ten drobny gest pomocy osobom najbardziej potrzebującym będzie Waszym bezinteresowny darem z siebie dla Boga i bliźnich!
Na wszystkie pytania dotyczące akcji chętnie odpowie:
an. Ewa Korbut – koordynator akcji, tel.: +48 12 433-51-62 e-mail:
ewa.korbut@dzielopomocy.pl
—————————————————————————————————————————

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to kapucyńska organizacja charytatywna powstała w 2004 r. w Krakowie. W dwóch prowadzonych przez Dzieło Centrach Pomocy potrzebujący mogą otrzymać wsparcie doraźne – umyć się, wyprać odzież, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc lekarską – jak i wsparcie specjalistyczne pracowników socjalnych, doradców zawodowych, psychoterapeutów. Dzieło prowadzi także mieszkania wspierane i chronione, które kilkudziesięciu osobom, w tym całym rodzinom, pomagają na nowo odkrywać dom, a nierzadko uczyć się go od podstaw. Obecnie Dzieło towarzyszy ponad 2000 osobom bez domu.

Post Author: Michał Grzyb