V Krakowski Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej

akwl

Matka Kościół bardzo pragnie, aby wszyscy wierni byli wdrażani do pełnego, świadomego i czynnego udziału w obrzędach liturgicznych, jakiego domaga się sama natura liturgii. (Sacrosanctum Concilium, 14)

W odpowiedzi na wezwanie Soboru Watykańskiego II do troski o świadome uczestnictwo wiernych w czynnościach liturgicznych Stowarzyszenie „Diakonia” Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej we współpracy w Kleryckim Kołem Liturgicznym WSD AK organizuje piątą edycję Konkursu Wiedzy Liturgicznej.

Do udziału zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół średnich, gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych, którzy pragną głębiej wejść w rzeczywistość Boga żyjącego i udzielającego się człowiekowi w świętym misterium liturgii.

Do współpracy szczególnie zaproszeni są Ci, którym powierzona jest troska o formację liturgiczną młodzieży – księża, katecheci, animatorzy, ceremoniarze parafialni, którzy mogą włączyć się w organizację konkursu dla swoich podopiecznych.

Pierwszy etap konkursu odbywa się w szkołach i parafiach w dniach 24 i 25 listopada br. (piątek i sobota), finał ma miejsce 3 marca 2018r. w murach Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej

Wszelkie informacje – literatura i regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe dla organizatorów i uczestników, materiały pomocnicze, dane kontaktowe i nie tylko dostępne są na stronie internetowej konkursu:: konkursliturgiczny.pl

plakat-1

Zdjęcie na górze: XLV Pielgrzymka Ruchu Swiatło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej fot. M. Grzyb (DKS Kraków)

Post Author: Michał Grzyb