Konkurs fotograficzny "Moje rekolekcje wakacyjne" OŻK 2017

plakat-konkurs-foto
 

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w VIII edycji Konkursu Fotograficznego: „Moje rekolekcje wakacyjne”

Mogą wziąć w nim udział wszyscy, którzy w czasie tegorocznych wakacji będą przeżywali rekolekcje jakiegokolwiek typu (ODB/OND/ONŻ/ORD/OR/OE czy rekolekcje parafialne wg programu Ruchu). Chcemy, by w ten sposób możliwe było dzielenie się bogactwem tego szczególnego czasu z jak najszerszym gronem oazowiczów. Chcielibyśmy, aby motywem przewodnim tegorocznego konkursu było hasło ”służba drugiemu człowiekowi”, nawiązujące do tematu roku „Sługa Niepokalanej”

Zachęcamy serdecznie każdego, kto pragnie się podzielić swoim świadectwem z rekolekcji w tej nietypowej formie do przysyłania zdjęć na adres diakoniakomunikowania@gmail.com do dnia 15 sierpnia 2017 roku.

Przysyłając zdjęcie należy podać: imię i nazwisko autora oraz rodzaj, miejsce i czas rekolekcji, podczas których zostało ono wykonane. Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną umieszczone w Diecezjalnej Galerii Zdjęć, a najlepsze z nich zostaną opublikowane na oficjalnym portalu Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej –www.krakow.oaza.pl. Zwycięskie zdjęcia będą także wykorzystane w materiałach promujących Ruch Światło-Życie takich jak plakaty, strona internetowa czy profil na portalu Facebook.


REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO OŻK 2017

 1. Uczestniczyć w Konkursie może każdy, kto przeżył rekolekcje wakacyjne OŻK 2017.
 2. Do konkursu można przysłać do trzech zdjęć tego samego autora oraz krótki opis każdego zdjęcia.
 3. Zdjęcie ma zostać wykonane podczas tegorocznych rekolekcji wakacyjnych OŻK 2017 i mieć związek z hasłem roku: „służba drugiemu człowiekowi”, a także na pierwszy rzut oka nawiązywać do tematu konkursu.
 4. Zdjęcie powinno być możliwie w jak największą rozdzielczość i nie mniejszej niż 1600 px na dłuższym boku.
 5. Zdjęcie pierwotnie wykonane w formacie RAW, może być poddane obróbce fotograficznej w celu: poprawienia parametrów ekspozycji, zwiększenia nasycenia kolorów, kontrastu, zmiany balansu bieli, wyostrzenia etc, w ramach tzw. postprocesingu. Nie może być jednak fotomontażem.
 6. Zdjęcie powinno pokazywać w jaki sposób na Twoich rekolekcjach służycie drugiemu człowiekowi. Może to być służba nawiązująca do uczynków miłosierdzia co do ciała np. obieranie ziemniaków, sprzątanie ośrodka etc, albo służba nawiązująca do uczynków co do duszy np. pomoc w przeprowadzeniu spotkania, przygotowaniu Liturgii, modlitwy etc. Wszelkie inne interpretacje hasła roku są dozwolone.
 7. Zdjęcia nadsyłane do Konkursu muszą być zapisane w formacie jpg lub png.
 8. Zdjęcia można nadsyłać do 15 sierpnia 2017 roku na adres: diakoniakomunikowania@gmail.com– inna forma zgłoszenia nie będzie uznawana. W tytule wiadomości prosimy napisać: ZGŁOSZENIE NA KONKURS.
 9. Przysyłając zdjęcie należy podać: imię i nazwisko autora oraz rodzaj/stopień, miejsce i czas rekolekcji, podczas których zostało ono wykonane. Autor powinien także zatroszczyć się o zgodę osoby, która jest na zdjęciu, na wykorzystanie zdjęcia w konkursie.
 10. Nadesłane zdjęcia, które nie będą spełniały powyższych kryteriów nie będą mogły wziąć udziału w Konkursie, ponadto Diakonia Komunikowania Społecznego Archidiecezji Krakowskiej zastrzega sobie prawo do usuwania z konkursu zdjęć, nie spełniających powyższych wymagań, z podaniem powodu.
 11. Wszystkie przysłane zdjęcia, które będą spełniały powyższe kryteria zostaną poddane internetowemu głosowaniu użytkowników portalu krakow.oaza.pl, z którego zwycięzca otrzyma „Nagrodę publiczności”. W konkursie przewidziane są także nagrody dla trzech najlepszych zdjęć. Zwycięskie zdjęcia wybiorą członkowie Diakonii Komunikowania Społecznego Archidiecezji Krakowskiej w tajnym głosowaniu.
 12. Ostateczne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Pielgrzymki Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej 26 sierpnia 2017
 13. Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane na oficjalnym portalu Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej – www.krakow.oaza.pl, a także wykorzystane w celach promocyjnych przy tworzeniu materiałów reklamowych.
 14. W Konkursie nie mogą brać udziału członkowie Diakonii Komunikowania Społecznego Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Ryszard Gacek wraz z Diakonią Komunikowania Społecznego

www-krakow-oaza-pl-7

Post Author: Michał Grzyb