Paschalna Oaza Modlitwy dla Animatorów (sprawozdanie)

_igp6785

Prawie 45 godzin, blisko 0 stopnii Celsjusza, cztery pory roku i dwunastoosobowa grupa- oto miniony OM Paschalny dla Animatorów  w liczbach.

Ekipa animatorów i kandydatów zawładnęła ośrodkiem Maksymilianum w Bystrej Podhalańskiej. I chociaż, tak- przyznaję bez bicia- liczyłam na pokaźniejszą reprezentację, to jednak ośmielam się okrzyknąć TAMTEN weekend jednym z najciekawszych doświadczeń mojego życia.

Zastanawiasz się pewnie jak tak wielobarwny acz przebrany skład mógł nieustannie być ze sobą ponad dwie doby i wrócić do rzeczywistości bez wyrazu grymasu na twarzy?

Wspólne śniadania, obiady i kolacje. Wspólne spotkanie i warsztaty. Wspólna liturgia. Wspólne Alleluja. Wspólnota ciesząca się życiem, bo też Pan Zmartwychwstał.

Jak żywi jesteśmy dowodem, że wszystko jest możliwe w Panu!

_igp6685

Ani gniewna, ani falszywa, ale wciąż DWUNASTKA, wyruszyła w sobotnie przedpołudnie do źródła swojego oazowego życia- Bohaterki II drogowskazu. Maryja- ufność, konsekwencja, kobiecość i świeżość. Matka. To ona uczy mnie czujności myśli i odwagi w działaniu.

Warto się przy Niej zatrzymać szczególnie teraz, bo maj trzynasty i 100. Rocznica Fatimskich Objawień.

_igp6695

Niedziela to dzień, w którym mogliśmy popatrzeć na Chrzest, jako źródło miłosierdzia. A pod czujnym i fachowym okiem animatora Grzegorza Frytka dochodziliśmy do tego jak to z tym naszym spotkaniem- BYCIEM z innymi naprawdę jest. Czy mamy na to czas? Czy się angażujemy? A może uciekamy myślami do cyberprzestworzy? Jak inni nas odbierają? No i wreszcie… co my myślimy o sobie? Te i inne ważkie pytania stanęły na naszej om’owej drodze.

Dwunastu oazowiczów (niczym Apostołów czy pokoleń Dawida) zapewnia, że pamiętaliśmy i o Was, Nieobecnych, w naszej modlitwie. Teraz wyczekujemy tylko spotkania na rekolekcjach!

an Anna Kruczynska, korekta an. Katarzyna Zawislan 

fot. Michal Grzyb

 
PS…a może jeszcze wcześniej?!
( Chodź! : Forum Animatora, 14.maja o 17.30, Parafia Św. Jana Chrzciciela w Krakowie -> czytaj wiecej

Post Author: Michał Grzyb