Znamy znak i piosenkę roku formacyjnego OŻK 2017/2018.

znakroku

W czasie Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie po raz pierwszy są prezentowane oficjalnie hasło i piosenka kolejnego roku formacyjnego. W tym roku Krajowa Kongregacja Odpowiedzialnych przeżywana była pod hasłem: „Sługa Niepokalanej”.

 Jak co roku kongregacja była czasem wspólnotowego, „ogólnoruchowego”, czytania tematu roku, by rozumieć go i realizować w konkretnych sytuacjach: latem na oazach, później podczas formacji rocznej, we własnym życiu – także po zakończeniu roku formacyjnego.

Nowy znak roku nawiązuje nie tylko do tematu pracy rocznej, ale także do herbu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, w których istotną rolę odgrywa krzyż, a także relacja do Maryi –  Niepokalanej Matki Kościoła.

Ks. Marek Sędek przedstawił także piosenkę roku formacyjnego OŻK 2017/2018, o tytule Sługa Niepokalanej, ułożoną przez Daniela Jezierskiego,.  Cały Ruch zacznie ją śpiewać od Centralnej Oazy Matki 2017. COM  odbywa się co roku  na Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem, w trakcie obchodzenia przez Kościół  Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Zapoznaj sie z nową Piosenką Formacyjną Roku 2017/2018. Tekst, nuty i wykonanie. Wszystko to znajdziesz na stronie Centralnej Diakonii Muzycznej: http://cdmuz.pl/index.php/54-piosenka-roku/137-piosenka-roku-2017-2018

Post Author: Michał Grzyb