V Wieczór Patriotyczny na Kurdwanowie

wpplakat
Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!
     Listopad to miesiąc szczególny dla wszystkich Polaków – w końcu to 11. dnia tego miesiąca  świętujemy wielką radość, jaką daje nam życie w wolnej i niepodległej Polsce. Dbanie o pomyślną przyszłość i pamięć o przeszłości naszej Ojczyzny to obowiązek każdego z nas – dlatego Wspólnota  Ruchu Światło-Życie z krakowskiego osiedla Kurdwanów ma zaszczyt zaprosić
Wspólnotę Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej 
unnamed

 

www.wieczorpatriotyczny.wordpress.com

Czym jest Wieczór Patriotyczny?
Jest to wydarzenie odbywające się co roku w listopadzie w auli domu parafialnego na Kurdwanowie przy ulicy Witosa 9. Organizowane jest w okresie zadumy i radości związanej z Narodowym Świętem Niepodległości. Tradycja ta trwa już cztery lata – od 2012 roku – i łączy coraz więcej osób.
Jak to się zaczęło?
Grupa animatorów kurdwanowskiej oazy postanowiła, że zorganizuje spotkanie ze wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. Do spotkania doszło, jednak w wąskim gronie Oazowym. Jego owocem był jednak pomysł, by również w kolejnych latach wspólnie obchodzić Święto Niepodległości właśnie w ten sposób również w kolejnych latach, lecz w większym gronie.
Jak on przebiega?
Kluczowym elementem Wieczoru jest wspólna modlitwa o pomyślność Ojczyzny. Krótko omawiane są różne wydarzenia z historii Polski oraz przywoływane są szczególnie zasłużone postacie. Na przemian z rozważaniami historycznymi odśpiewywane są liczne pieśni patriotyczne, które często odnoszą się do przedstawianych wydarzeń lub też osób.
Co nam daje?
Dzięki szczeremu i poważnemu przeżywaniu Wieczoru Patriotycznego, którego charakter jest co roku coraz bardziej podniosły ale i radosny, przypominamy sobie ważne elementy z historii Polski, które zostały w narodowej pamięci Polaków. Łączymy się duchowo z bohaterami, czyli wszystkimi ludźmi, którzy kiedykolwiek walczyli o wolność naszej ojczyzny i mobilizujemy się do budowania lepszego jutra. Lepszego, czyli świadomego swojej historii i z niej dumnego. Takiego, dla którego najwyższymi wartościami są BÓG, HONOR oraz OJCZYZNA. Takiego, który składa się z ludzi pałających rozumną miłością do swej Ojczyzny. I to tak wielką miłością, że bez wahania oddali by za nią życie, gdyby było trzeba.
To właśnie daje nam Wieczór Patriotyczny i właśnie to, przez uczestnictwo w nim i rozprowadzanie o nim wieści, chcemy na wzór sługi bożego ks. Franciszka Blachnickiego przekazać wszystkim Polakom.
Co jeszcze?
Więcej informacji dotyczących Wieczoru Patriotycznego na Kurdwanowie można znaleźć na jego oficjalnej stronie https://wieczorpatriotyczny.wordpress.com/ a także na Facebooku https://www.facebook.com/events/1704534809769117/
 

www.wieczorpatriotyczny.wordpress.com

Post Author: Michał Grzyb