Jubileuszowy Akt

_igp4000

Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, 19 listopada br., w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy, w tym również przedstawiciele władz.

Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii i w kościołach rektoralnych należy odprawić nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowenna ta rozpoczyna się w czwartek, 10 listopada i kończy się w piątek, 18 listopada. Tekst nowenny oraz katechez do pobrania poniżej.


W związku z ogólnopolskimi uroczystościami zaplanowanymi na ten dzień, planowany pierwotnie w tym terminie Diecezjalny Dzień Wspólnoty nie odbędzie się. O nowym terminie Dnia Wspólnoty i podsumowaniu Roku Miłosierdzia we Wspólnocie Ruchu Światło-Życie poinformujemy wkrótce. 


Jako Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej otrzymaliśmy kilka zaproszeń do wnętrza bazyliki. Osoby zainteresowane prosimy o napisanie maila z prośbą na adres  dsl@oaza.diecezja.krakow.pl . Mówiąc inaczej kto pierwszy ten lepszy. 


Program uroczystości w Łagiewnikach:

  • 10:00 – Nabożeństwo
  • 11:00 – Konferencja, którą wygłosi bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej;
  • 12:00 – Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, biskup opolski
  • Po Mszy Św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Bazylika otwarta będzie od godz. 8:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp do świątyni możliwy będzie tylko dla osób posiadających karty wstępu. Dystrybucją kart dla delegacji z poszczególnych diecezji zajmuje się miejscowa kuria diecezjalna. Na każdą z diecezji przypadają 34 karty wstępu. W bazylice obowiązuje zakaz rozwijania flag i transpare
ntów.
Biskupi oraz księża koncelebrujący Mszę świętą będą mogli wejść do bazyliki bez kart wstępu. Księża proszeni są o zabranie alb i białych stuł. Zakrystia dla księży zorganizowana zostanie w Auli Jana Pawła II.
Od godz. 8:00 można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Duchowni proszeni są o posługę w konfesjonałach.
Wierni, którzy nie posiadają kart wstępu, będą mogli uczestniczyć w uroczystości na placu przed bazyliką, gdzie zapewniona będzie transmisja za pośrednictwem telebimów.

Źródło: diecezja.pl

Post Author: Michał Grzyb