Sprawozdanie z XLIV Pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej – 26-27.08.2016

_igp4933

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa roku formacyjnego Miłosierni jak Ojciec. Tegoroczna pielgrzymka zgromadziła ok. 2000 osób (w tym 130 kapłanów). Mszy św. koncelebrowanej w sobotnie przedpołudnie przewodniczył i homilię wygłosił Kardynał Stanisław Dziwisz. Obecni byli również bp Jan Szkodoń i bp Grzegorz Ryś oraz moderator krajowy Domowego Kościoła ks. Tomasz Opaliński. W czasie Mszy św. zostało pobłogosławionych 107 animatorów i ceremoniarzy parafialnych a także przekazano posługę nowej parze diecezjalnej Domowego Kościoła oraz 6 parom rejonowym.

Wszystkim uczestnikom pielgrzymki dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy już do udziału w pielgrzymce w przyszłym roku.

Zdjęcia :


LIST JEDNOŚCI DO OJCA ŚWIĘTEGO
Z PIELGRZYMKI KALWARYJSKIEJ

Kochany Ojcze Święty Franciszku!

Już po raz czterdziesty czwarty gromadzimy się na Pielgrzymce Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkaliśmy się tu, by, łącząc się z Tobą duchowo, Ojcze Święty, podziękować Bogu za łaski otrzymane w ciągu tego roku formacyjnego. To tutaj, jak co roku, zostaną pobłogosławieni kolejni animatorzy, pary rejonowe oraz ceremoniarze parafialni, posłani do czynnej służby w Kościele krakowskim.

Kończący się właśnie rok formacji upłynął nam pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”, które towarzyszyło nam w szczególny sposób podczas rekolekcji wakacyjnych. Ostatnie miesiące były dla nas wyjątkowe – najpierw długotrwałe przygotowania i oczekiwanie, a w końcu uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży. Wielu z nas posługiwało jako wolontariusze parafialni i centralni, część służyła przy ołtarzu, czynnie uczestniczyła w przygotowaniu Drogi Krzyżowej i śpiewała w chórze.

Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za dar spotkania z Tobą i tyloma młodymi ludźmi z całego świata, właśnie w naszej archidiecezji. Twoje słowa zapaliły w nas chęci do dalszej posługi i umocniły naszą wiarę.

Dziękujemy też, że przypomniałeś nam, jak ważna jest odwaga i pamięć o przeszłości. Dla nas te słowa stały się wezwaniem do mężnego dawania świadectwa, które jest jednym z charyzmatów naszego Ruchu.

Tak jak prosiłeś, Ojcze Święty Franciszku, pamiętamy o Tobie w naszych modlitwach. Chcemy też prosić o błogosławieństwo na kolejny rok formacji i posługi.

Szczęść Boże!

Kalwaria Zebrzydowska, 27 sierpnia 2016 roku.

Post Author: Michał Grzyb