IV ARCHIDIECEZJALNY KONKURS WIEDZY LITURGICZNEJ

14206092_635187959995164_2056526213226866204_o

Matka Kościół bardzo pragnie, aby wszyscy wierni byli wdrażani do pełnego, świadomego i czynnego udziału w obrzędach liturgicznych, jakiego domaga się sama natura liturgii. (Sacrosanctum Concilium, 14)

W odpowiedzi na wezwanie Soboru Watykańskiego II do troski o świadome uczestnictwo wiernych w czynnościach liturgicznych, Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej z pomocą Kleryckiego Koła Liturgicznego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz parafii św. Mikołaja w Chrzanowie organizuje Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej dla uczniów szkół średnich oraz gimnazjalistów.

Konkurs ma dwa etapy: pierwszy odbędzie się 25 i 26 listopada br., finał będzie miał miejsce 11 marca przyszłego roku, w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie.

Podobnie jak w ubiegłych latach, dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody (tablety, czytniki e-booków, powerbanki, książki).

Od samego początku idea konkursu opierała się na oddolnej inicjatywie księży i świeckich animatorów.

Etap pierwszy może być przeprowadzony w parafiach (przez księdza opiekuna lub świeckiego animatora, na przykład w ramach kursu lektorskiego, zbiórki ministrantów, kręgu liturgicznego itp.), dnia 26 listopada br. (sobota).

Istnieje również możliwość przeprowadzenia konkursu w ramach katechezy w szkole dnia 25 listopada br. (piątek). Wszystkich, którzy chcą zorganizować konkurs dla swoich podopiecznych, prosimy o zgłoszenie.

Istnieją dwie formy zgłoszenia się do konkursu:

  • Gdy ksiądz, katecheta lub animator chce przeprowadzić konkurs dla swoich podopiecznych, proszony jest o zgłoszenie:
  1. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej: seminarium-krakow.pl lub:
  2. wysyłając maila na adres: zgloszenia@gmail.com

Informacji można zasięgnąć także w Duszpasterstwie Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej

  • W wypadku, gdy w szkole ani w parafii nie jest organizowany pierwszy etap, każdy chętny może zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej seminarium-krakow.pl, wybierając jedno spośród wcześniej ustalonych miejsc, w którym weźmie udział w pierwszym etapie konkursu.

Więcej informacji (literatura, regulamin konkursu, przykładowe zadania konkursowe) na stronie internetowej krakowskiego Seminarium.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu można również uzyskać bezpośrednio od organizatorów, wysyłając maila na adres: akwl.zgloszenia@gmail.com

Bardzo prosimy o przekazanie informacji młodzieży zainteresowanej tematyką świętej liturgii. Żywimy głęboką nadzieję, że to dzieło przyczyni się do zwiększenia zainteresowania tematyką świętej liturgii oraz do doskonalenia formacji liturgicznej wśród młodzieży naszej Archidiecezji.

 

Michał Leśniak

Moderator Diecezjalny
Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej

14311285_640868679427092_2173798016191910875_o

Post Author: Michał Grzyb