Oazowiczu! Jesteś potrzebny w trakcie Ewangelizacji!

Projekt M&M w TAURON Arenie Kraków

15-16 marca 2016 r.

godz. 10:00-14:00

               Młodzi i Miłosierdzie to wyjątkowe wydarzenie, które w dniach 15-16 marca odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Projekt M&M jest związany z ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia i jest skierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z Krakowa i okolic. Organizatorem spotkania jest Archidiecezja Krakowska we współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM.

               Scenę w TAURON Arenie Kraków wypełnią performerzy, muzycy i aktorzy. W planie każdego dnia znalazły się widowiska muzyczno-taneczne, świadectwa i spotkania z gośćmi. Najważniejszym punktem programu będzie natomiast przejście przez Bramę Miłosierdzia, która na ten czas zostanie specjalnie wybudowana wewnątrz TAURON Areny Kraków. Organizatorzy spodziewają się ok. 10 tys. uczestników każdego dnia. Spotkanie dla szkół gimnazjalnych odbędzie się 15 marca, a dla szkół ponadgimnazjalnych 16 marca. 

 


„Naszym pragnieniem jest odpowiednie przygotowanie młodzieży, do tego pięknego i niezwykłego czasu jakim są Światowe Dni Młodych. Chcemy, aby młodzież znalazła przestrzeń do poznania Boga i Jego Ojcowskiej Miłości. To wyjątkowe spotkanie, będzie również okazją do ukazania dobrej i wartościowej kultury: zarówno tej, która dotyczy życia codziennego, jak i tej, która jest wyrazem twórczości. ” Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej,

Bardzo liczymy na czynne włączenie się Oazowiczów w to dzieło głoszenia Dobrej Nowiny o Bogu Miłosiernym. Każdy, niezależnie od tego, czy dopiero stawia swoje pierwsze kroki na oazowej drodze, czy już od dawna jest w Ruchu Światło-Życie, wezwany jest do tego, aby pomóc przy tym wydarzeniu. Przecież najlepszymi głosicielami Dobrej Nowiny, są właśnie oazowicze, którzy sami doświadczyli miłości i miłosierdzia Boga, we Wspólnocie Kościoła.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą przy obsłudze tego wydarzenia. Wolontariusze podzieleni zostaną na koordynatorów sektorów i wolontariuszy technicznych. Ich zadaniem będzie m. in. kierowanie ruchem, wydawanie posiłków i obsługa sceny. Przed rozpoczęciem Jubileuszu odbędzie się szkolenie, które przygotuje wolontariuszy do wykonywania poszczególnych zadań.

Chętni do podjęcia posługi przy wydarzeniu MiM proszeni są o wypełnienie załączonego formularza:  http://goo.gl/forms/7Zg7Zi6pdl

Więcej informacji:

http://mlodziimilosierdzie.pl/
https://www.facebook.com/mlodziimilosierdzie/
12733356_540211472827708_7651635781978401975_n

Post Author: Michał Grzyb