Eucharystia w 29 rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego

W tym roku przypada 29. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Eucharystia w intencji jego beatyfikacji odbędzie się w sobotę 27.02. o godz. 18.00 w Sanktuarium Krzyża Świętego – Kraków-Mogiła. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego.

Chcielibyśmy przypomnieć, że będzie to jednocześnie okazja do zyskania odpustu zupełnego. Sanktuarium jest jednym z Kościołów Jubileuszowych w Roku Miłosierdzia.

„Przed wejściem do bazyliki znajduje się symboliczna Brama Miłosierdzia. W Roku Jubileuszowym istnieje dodatkowa możliwość zyskiwania łaski odpustu zupełnego. Aby uzyskać odpust, wierni mają przejść przez bramę, na znak głębokiego pragnienia prawdziwego nawrócenia. Czyn ten ma być połączony przede wszystkim z sakramentem pojednania i uczestnictwem we Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem. Należy także odmówić wyznanie wiary i dowolną modlitwę w intencji papieża oraz w intencjach, które nosi on w sercu dla dobra Kościoła i całego świata.” – http://www.mogila.home.pl/

PLAKAT

Post Author: Michał Grzyb