Projekt "Świadek"

Potrzeba chętnych osób do zebrania jak największej liczby świadectw, wspomnień i pamiątek po ks. Franciszku Blachnickim!
blachnicki1
Projekt „Świadek”, to dzieło mające na celu ponowne odkrycie myśli księdza Franciszka Blachnickiego, poprzez pryzmat nowych materiałów na jego temat, w postaci świadectw ludzi, którzy go znali, przyjaźnili się z nim czy współpracowali. W miarę możliwości, po za nagraniem lub spisaniem wypowiedzi świadków, projekt może być okazją do zebrania wszelkiego rodzaju nieodkrytych jeszcze pamiątek takich jak: rzeczy osobiste, zdjęcia, listy, notatki czy nagrania audio i video z okresu życia założyciela. Pragnąc ocalić od zapomnienia skarb jakim są ludzkie wspomnienia oraz  lepiej przygotować członków Ruchu Światło-Życie do beatyfikacji księdza Franciszka Blachnickiego, chcemy zaprosić do zaangażowania się w to dzieło.
Tak jak każde przedsięwzięcie, tak i „Projekt Świadek” nie może zostać zrealizowany, bez zaangażowanych w ekipy realizacyjne osób, mogących podzielić się swoim talentem. Poszukujemy pasjonatów dziennikarstwa, z dostępem do własnej kamery, mających ochotę na wzięcie udziału w ciekawym projekcie. W zamian oferujemy niepowtarzalną okazję na spotkanie z żywą historią, szkolenie umożliwiające poszerzenie horyzontów w dziedzinie dziennikarstwa, historii Ruchu Światło – Życie, nawiązywania relacji międzyludzkich czy sposobów realizacji materiału filmowego i dźwiękowego
Na Zgłoszenia ekip, składających się z dwóch lub trzech chętnych realizatorów, posiadających własną kamerę cyfrową czekamy do końca października.
Zgłoszenia można wysyłać na adres: bonkaleksandra@gmail.com

Post Author: Michał Stobierski