Msza święta dla I roku deuterokatechumenatu

Ta Eucharystia rozpocznie dla nas wszystkich czas formacji zasadniczej przed II stopniem ONŻ. Nie może Cię na niej zabraknąć!
msza1rokdeutero

Pierwszy rok formacji deuterokatechumenalnej to czas wyjątkowy zarówno dla uczestników, jak i dla ich animatorów. W tym roku wspólne spotkania rozpoczniemy Eucharystią w dniu 27.11.2015 r. (piątek) o godz. 19:30 w kościele św. Marka w Krakowie.

Zapraszamy na nią wszystkich, którzy na tegorocznych rekolekcjach wakacyjnych I stopnia ONŻ weszli na drogę deuterokatechumenalną, wraz z ich animatorami. Osoby, które nie podjęły dotychczas decyzji o włączeniu do deuterokatechumenatu, a które po przyjeździe z rekolekcji I stopnia i po przeżyciu postoazy zdecydowały się jednak na ten krok, otrzymają taką możliwość właśnie w czasie tej Eucharystii. Prosimy, by odpowiedzialni animatorzy wcześniej rozeznali czy są takie osoby i zgłosili ich imiona i nazwiska do Duszpasterstwa na tydzień przed terminem Eucharystii rozpoczynającej formację I roku. Eucharystia rozpocznie dla nas wszystkich czas formacji zasadniczej przed II stopniem ONŻ.

Po zakończeniu Mszy św. pragniemy spotkać się ze wszystkimi animatorami, którzy w nadchodzącym roku będą prowadzili grupy przed II stopniem. Chcielibyśmy podzielić się z wami naszymi propozycjami, omówić wspólnie specyfikę tego roku formacji, a także wysłuchać waszych oczekiwań.


Zachęcamy także wszystkich do systematycznego udziału w Celebracjach, by wspólnym przeżywaniem kolejnych Kroków umacniać się nawzajem w podejmowanych wyzwaniach – i dzielić się swoim świadectwem życia według drogowskazów.

Zwracamy się ze szczególną prośbą o przygotowanie i poprowadzenie kolejnych celebracji do poszczególnych  wspólnot Ruchu w parafiach wraz z księżmi moderatorami. 

Pragniemy spotkać się z każdą z wyznaczonych parafii w terminie wcześniejszym przed daną celebracją, aby omówić i wspólnie przygotować jej przebieg. Jeśli któraś ze wspólnot w danym terminie będzie miała jakikolwiek problem z przygotowaniem celebracji, prosimy o jak najszybszy kontakt z Diecezjalną Diakonią Deuterokatechumenatu. Ufamy, że w tym roku dzieło celebracji powstawać będzie dzięki wysiłkowi wielu rąk i serc!

Dodatkowo prosimy diecezjalne diakonie specjalistyczne o włączenie się w konkretne celebracje. Ufamy, że w tym roku dzieło celebracji powstawać będzie dzięki wysiłkowi wielu rąk i serc!

27.11.2015 – Msza św. rozpoczynająca wspólną drogę – piątek 1930

11.12.2015 – I KROK – Jezus Chrystus – piątek 19:30 – Diakonia Komunikowania Społecznego – Parafia św. Bartłomieja Apostoła – Kraków-Mogiła

8.01.2016 – II KROK – Niepokalana – piątek 19:30 – Diakonia Życia – Parafia św. Wojciecha – Kraków-Bronowice

12.02.2016 – III KROK – Duch Święty – piątek 19:30 – Diakonia Formacji Diakonii – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – Kraków-Mistrzejowice

26.02.2016 – IV KROK – Kościół – piątek 19:30 – Domowy Kościół – Parafia św. Brata Alberta – Kraków – os. Dywizjonu 303

11.03.2016 – V KROK – Słowo Boże – piątek 19:30 – Diakonia Deuterokatechumenatu – Parafia Miłosierdzia Bożego w Jeziorzanach

8.04.2016 – VI KROK – Modlitwa – piątek 19:30 – Diakonia Modlitwy – Parafia św. Józefa – Kraków – os. Kalinowe

22.04.2016 – VII KROK – Liturgia – piątek 19:30 – Diakonia Liturgiczna i Diakonia Muzyczna – Parafia MB Różańcowej – Kraków – Piaski Nowe

13.05.2016 – VIII KROK – Świadectwo – piątek 19:30 – Diakonia Ewangelizacji – Parafia MB Dobrej Rady – Kraków-Prokocim

10.06.2016 – IX KROK – Nowa Kultura – piątek 19:30 – Diakonia Wyzwolenia – Parafia Miłosierdzia Bożego – Kraków – Nowy Prokocim

24.06.2016 – X KROK – Agape – piątek 19:30 – Diakonia Miłosierdzia – Parafia św. Klemensa w Wieliczce

Diecezjalna Diakonia Deuterokatechumentatu

Post Author: Michał Stobierski