Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej

Gorąco zapraszamy do udziału wszystkich, dla których słowo liturgia nie jest obojętne, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić swoją formację, sprawdzić swoją wiedzę, zmierzyć się z innymi pasjonatami oraz współtworzyć środowisko młodych miłośników świętej liturgii naszej Archidiecezji.
Plakat AKWL 3 (2)_0

Matka Kościół bardzo pragnie, aby wszyscy wierni byli wdrażani do pełnego, świadomego i czynnego udziału w obrzędach liturgicznych, jakiego domaga się sama natura liturgii. (Sacrosanctum Concilium, 14)

 
W odpowiedzi na wezwanie Soboru Watykańskiego II, do troski o świadome uczestnictwo wiernych w czynnościach liturgicznych, Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej z pomocą parafii św. Mikołaja w Chrzanowie oraz parafii św. Bartłomieja w Mogilanach organizuje Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej, dla uczniów szkół średnich oraz gimnazjalistów.
Konkurs ma dwa etapy: pierwszy odbędzie się 21 listopada br., finał będzie miał miejsce 5 marca przyszłego roku, w Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się w Krakowie – Łagiewnikach.
Gorąco zapraszamy do udziału wszystkich, dla których słowo liturgia nie jest obojętne, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić swoją formację, sprawdzić swoją wiedzę, zmierzyć się z innymi pasjonatami oraz współtworzyć środowisko młodych miłośników świętej liturgii naszej Archidiecezji. Podobnie jak w ubiegłych latach, dla najlepszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody (czytniki e-booków, książki).
Przeprowadź konkurs dla swoich podopiecznych!
Wszystkich księży, animatorów i inne osoby odpowiedzialne za formację liturgiczną młodzieży gorąco zapraszamy do współpracy polegającej na przeprowadzeniu pierwszego etapu konkursu przy dla swoich podopiecznych na terenie parafii (można to zrobić w szczególności przy okazji różnych spotkań, zbiórek, np. przy okazji kursu lektorskiego w dniu pierwszego etapu konkursu). W związku z tym prosimy o zgłoszenie chęci współpracy do dnia 18 listopada. Można to zrobić na 3 sposoby:
a) za pomocą formularza zgłoszeniowego dla opiekunów  (http://goo.gl/forms/Gey50Yd0zU)
b) wysyłając maila na adres akwl.zgloszenia@gmail.com
c) telefonicznie, pod numerem: 697 353 578
Zgłoś się już dziś!
Jeżeli w twojej parafii nie jest organizowany pierwszy etap konkursu możesz zgłosić się do udziału w jednym z miejsc przygotowanym przez organizatorów. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 listopada, poprzez  formularz zgłoszeniowy dla uczestników indywidualnych (http://goo.gl/forms/WI2srTZXZH)
U dołu strony do pobrania znajduje się: literatura obowiązującą na poszczególne etapy oraz regulamin Konkursu.
Wszelkie informacje dotyczące konkursu można również uzyskać od organizatorów wysyłając maila na adres: akwl.zgloszenia@gmail.com
Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/liturgia.konkurs

Post Author: Michał Stobierski