Informacje dla uczestników i ich rodziców/opiekunów

Informacje dla uczestników i ich rodziców/opiekunów w formacie .pdf do pobrania tutaj.

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW I ICH RODZICÓW/OPIEKUNÓW
O REKOLEKCJACH WAKACYJNYCH
RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ W 2018 R.

  1. Oaza” jest formą rekolekcji odnowy życia chrześcijańskiego i budowania Żywego Kościoła. Ze względu na specyfikę programu rekolekcyjnego, w czasie oazy nie ma odwiedzin, zarówno przez rodziców, kolegów, jak i animatorów. Z telefonów komórkowych uczestnicy mogą korzystać jedynie w wyznaczonym czasie, określonym przez moderatora.

  2. Ze względu na realizowany w oazach program wychowawczy należy przestrzegać granic wieku osób zapisywanych na rekolekcje. Wysyłamy: na ODB – po III kl. szkoły podstawowej, na II° ODB – po IV kl. szkoły podstawowej, na III° ODB – po V kl. szkoły podstawowej; na I° OND – po VI kl. szkoły podstawowej, na II° OND – po VII kl. szkoły podstawowej, na III° OND – po II kl. gimnazjum; na I° ONŻ – po III kl. gimnazjum i III° OND (osoby starsze bez III° OND, ale po przygotowaniu do I° ONŻ – przynajmniej „4 spotkania nad Ewangelią Łk”), na II° ONŻ – po I° ONŻ, na III° ONŻ – po II° ONŻ.

  3. W podanym terminie rekolekcji pierwsza data jest dniem przyjazdu (należy przyjechać do godz. 16.00), druga data jest dniem odjazdu (po uporządkowaniu ośrodka). Należy przestrzegać zasady, żeby nie spóźniać się w przyjeździe na rekolekcje ani też nie wyjeżdżać z nich wcześniej. Pierwszy i ostatni dzień posiadają bowiem szczególne znaczenie dla przeżycia oazy rekolekcyjnej!

  4. Każdy wyjeżdżający na rekolekcje powinien ze sobą zabrać Pismo Święte (na stopnie ODB i OND – przynajmniej Nowego Testamentu) a także: okrycie przeciwdeszczowe, obuwie do chodzenia po górach, lekkie buty, pantofle, odświętny strój do kościoła, dziewczęta zabierają spódnice/sukienki, chłopcy długie spodnie i strój galowy oraz alby. Do wszystkich ośrodków (za wyjątkiem Bystrej Podhalańskiej i Mucharza) należy zabrać: prześcieradło, śpiwór (lub koc) oraz małą poduszkę. Dobrze jest zabrać instrument muzyczny, śpiewniki, materiały na pogodne wieczory, zeszyt do notatek i przybory do pisania. Szczególnie należy pamiętać o zabraniu: uzupełnionej i podpisanej KARTY UCZESTNICTWA, kserokopii książeczki zdrowia z aktualnym wpisem szczepień (jeśli na karcie uczestnictwa nie wpisano szczepień), legitymacji szkolnej/studenckiej (osoby pełnoletnie dodatkowo dowodu osobistego), odpowiedniej ilości leków (o ile dziecko zażywa jakieś na stałe) oraz opaski odblaskowej.

  5. Zapisy na rekolekcje przyjmowane są wyłącznie drogą internetową (patrz ZASADY ZAPISÓW). O zapisie do danego ośrodka rekolekcyjnego decyduje kolejność zgłoszeń.

  6. Koszt rekolekcji ODB, OND oraz I i II° ONŻ wynosi 700 zł, koszt III° ONŻ wynosi 740 zł. W koszcie rekolekcji zawarte są już m.in. materiały rekolekcyjne, przejazdy, bilety wstępu itp. i nie trzeba będzie już nic dopłacać dodatkowo na rekolekcjach. Dojazd na rekolekcje i powrót z rekolekcji we własnym zakresie.

  7. Istnieje możliwość otrzymania faktury za „Udział w zorganizowanym wypoczynku” – odbiór mailem lub w siedzibie organizatora rekolekcji od 6 sierpnia br. Zamiast faktury można otrzymać zaświadczenie do zakładu pracy.

 

Organizator rekolekcji:

Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej

ul. Wiślna 12/6, 31-007 Kraków, tel. 12 628 82 30, 12 628 82 31, 12 628 82 32

e-mail: dor.krakow@gmail.com

Alior Bank S.A. 96 2490 0005 0000 4530 8743 3281

Biuro czynne: poniedziałek-środa 10.00-13.00, 14.00-16.00; czwartek 10.00-13.00, 14.00-18.00

W czasie wakacji: poniedziałek-czwartek 10.00-13.00