Dni Wspólnoty pierwszego turnusy rekolekcji oazowych za nami!

Uczestnicy odbywających się w archidiecezji krakowskiej rekolekcji Ruchu Światło–Życie spotkali się 11 lipca na Dniach Wspólnoty w Krakowie oraz Ludźmierzu.

W krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II Mszy św. przewodniczył bp Janusz Mastalski, a w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu – ks. Stanisław Mieszczak.

Nawiązując do Ewangelii o nadaniu władzy pasterskiej Piotrowi, ks. Mieszczak wyjaśnił, że w skierowanym do Piotra pytaniu o miłość nie chodzi tylko jego relację z Jezusem.

– Chrystus jawi się tutaj jako Zbawiciel posłany przez Ojca, jako Ten, który nieustannie nam Go ukazuje. Przy Ojcu czuje się miłość, Ojciec przygarnia nas do siebie. Wtedy dopiero stajemy się wspólnotą. Nie wtedy, gdy sami próbujemy budować, ale wtedy, gdy uściśniemy dłoń naszego Zbawiciela, który ciągnie nas do Ojca – wyjaśniał ks. Stanisław Mieszczak.

Dni wspólnoty były dla uczestników oaz także okazją do podzielenia się swoim świadectwem.

– Ważnym momentem podczas rekolekcji była dla mnie pierwsza spowiedź generalna. Mogłem się wreszcie wyzbyć całego zła, które mnie nękało. Jeszcze nigdy nie czułem się tak lekko. Nie mogłem powstrzymać uśmiechu. Panowało we mnie szczęście, którego jeszcze nigdy nie doświadczyłem. Mam je dalej w sobie i będę miał przez długi czas – mówił Staszek, uczestnik rekolekcji pierwszego stopnia oazy nowego życia.

Zarówno w Krakowie, jak i w Ludźmierzu odbyły się także nabożeństwa Rozesłania i Misji, podczas których członkowie oazy podjęli dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, czyli dobrowolną abstynencję od alkoholu i modlitwę za tych, którzy zmagają się z nałogiem. W tym roku do Krucjaty przystąpiło 378 osób.

Drugi turnus rekolekcji oazowych rozpocznie się 16 lipca, a trzeci – 3 sierpnia. 17 lipca rozpoczną się ponadto rekolekcje trzeciego stopnia ONŻ w Rzymie.

an. Justyna Zygmunt / GN 

za: krakow.gosc.pl

Post Author: Michał Grzyb