Co zabrać na rekolekcje?

Jedziesz na oazę wakacyjną po raz pierwszy? A może już czwarty, ale zawsze o czymś zapominasz? Oto praktyczna lista rzeczy, które trzeba lub warto zabrać.

Kiedy przyjechać na rekolekcje?

W podanym terminie rekolekcji pierwsza data jest dniem przyjazdu (należy przyjechać do godz. 16.00), druga data jest dniem odjazdu (po uporządkowaniu ośrodka). Należy przestrzegać zasady, żeby nie spóźniać się w przyjeździe na rekolekcje ani też nie wyjeżdżać z nich wcześniej. Pierwszy i ostatni dzień posiadają bowiem szczególne znaczenie dla przeżycia oazy rekolekcyjnej!

Adresy ośrodków i wskazówki jak dojechać znaleźć można tutaj: http://krakow.oaza.pl/rekolekcje/osrodki/

Co zabrać ze sobą na rekolekcje?

Każdy wyjeżdżający na rekolekcje powinien ze sobą zabrać Pismo Święte (na stopnie ODB i OND – przynajmniej Nowego Testamentu) a także: okrycie przeciwdeszczowe, obuwie do chodzenia po górach, lekkie buty, strój sportowy, pantofle, odświętny strój do kościoła, dziewczęta zabierają spódnice/sukienki, chłopcy długie spodnie i strój galowy oraz alby. Do wszystkich ośrodków (za wyjątkiem Bystrej Podhalańskiej i Mucharza) należy zabrać: prześcieradło, śpiwór (lub koc) oraz małą poduszkę. Dobrze jest zabrać instrument muzyczny, śpiewniki, materiały na pogodne wieczory, zeszyt do notatek i przybory do pisania. Szczególnie należy pamiętać o zabraniu: uzupełnionej i podpisanej KARTY UCZESTNICTWA, kserokopii książeczki zdrowia z aktualnym wpisem szczepień (jeśli na karcie uczestnictwa nie wpisano szczepień), legitymacji szkolnej/studenckiej (osoby pełnoletnie dodatkowo dowodu osobistego), odpowiedniej ilości leków (o ile dziecko zażywa jakieś na stałe) oraz opaski odblaskowej.

 

Post Author: Michał Grzyb